Μπλοκ από μπετόν και 3-1 ο Ηρακλής

Με 14 stop πάνω στο φιλέ και 10 λιγότερα λάθη ο Ηρακλής νίκησε στη Μίκρα με 3-1 (25-22, 31-29, 23-25, 25-18) σετ τον Παμβοχαϊκό, στο ντέρμπι που ολοκλήρωσε την 21η αγωνιστικής της Volley League και πανηγύρισε την 6η νίκη του σε 17 αγώνες πρωταθλήματος.
0
Παντελής Λώλης
25/03/2019 • 21:50
Ηρακλής, πανηγυρική

Με τη νίκη αυτή ο Ηρακλής εξασφάλισε την 7η θέση, έχει ελπίδες για την 6η θέση αν ισοβαθμίσει με την Κηφισιά την τελευταία αγωνιστική. Ο Ηρακλής την τελευταία αγωνιστική θα ταξιδέψει στη Σύρο για να αγωνιστεί με τον Φοίνικα ο οποίος μετά τη σημερινή ήττα του Παμβοχαϊκού είναι οριστικά στην 4η θέση.

Η Κηφισιά θα υποδεχτεί τον Παναθηναϊκό και εφόσον πάρει τρίποντο θα πάρει και την 5η θέση στην ισοβαθμία με την Παμβοχαϊκό. Η ομάδα του Βραχατίου δεν έχει άλλο αγώνα και θα κρατήσει την 5η θέση εφόσον η Κηφισιά δεν πάρει τρίποντο από τον Παναθηναϊκό. Οι πόντοι του Ηρακλή προήλθαν: 3 άσσοι, 55 επιθέσεις, 14 μπλοκ, 32 λάθη αντιπάλων και του Παμβοχαϊκού προήλθαν: 8 άσσοι, 57 επιθέσεις, 7 μπλοκ, 22 λάθη αντιπάλων.

Οι συνθέσεις:

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ (Γιάννης Ορφανός):
Ντίνας 9π. (4/8επ., 5 μπλοκ), Προύσαλης 3 (3 μπλοκ), Μαυροβουνιώτης 13 (12/24, 1 μπλοκ, 45%υπ., 36%αρ.), Φέργκιουσον 8 (6/8, 2 μπλοκ), Ρίου ντα Ρόσα 15 (14/33, 1 μπλοκ, 52%υπ., 19%αρ.), Ποπόβ 24 (19/33, 2 μπλοκ, 3 άσσοι) / Μπουράκης (λ. - 46%υπ., 33%αρ.), Κουκουμάκας, Τερζόγλου, Αρμενάκης, Χήρας.

ΓΑΣ ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (Κώστας Δεληκώστας):
Δημητριάδης 4 (3/5επ., 1 μπλοκ), Ολιβέιρα 16 (14/29, 43%υπ., 29%αρ.), Γκλαντστόουν 18 (9/16, 4 μπλοκ), Τουρνάκης 4 (2/7, 2 μπλοκ), Αμπράο 16 (15/29, 54%υπ., 38%αρ.), Γουάλαφ 9 (9/25) / Παπαδημητρίου (λ. - 68%, 37%αρ.), Δημητούλης, Κωτσάκης 4 (4/6).

24/04/2019 • 07:59

Ντέρμπι λεπτομερειών σε Μιλάνο, Βρέμη. Φαβορί "Σίτι", Σάλτσμπουργκ και Φέγενορντ

Σε ασυνήθιστες συνθήκες το ντέρμπι του Μάντσεστερ, πολύ πιο ανταγωνιστικά τα ματς κυπέλλου σε Μιλάνο και Βρέμη. Στην Ισπανία οι φιλοξενούμενοι είναι σε θέση να συμβάλλουν στην παραγωγικότητα των αναμετρήσεων της Μαδρίτης και της Λεβάντε με την Μπέτις