ΟλυμπιακόςΠΑΟΚΦοίνικας ΣύρουΑ.Ο.Π  ΚηφισιάςΗρακλήςΠαμβοχαικόςΕθνικός ΑλεξανδρούποληςΠαναθηναϊκόςΑΕΚΑΕ Κομοτηνής
ΑΕΚ
09/02/2019 • 21:38

Πρώτη νίκη η ΑΕΚ με Δρίκο

Την πρώτη της νίκη μετά από δύο μήνες και την πρώτη με τον Σωτήρη Δρίκο στον πάγκο πανηγύρισε η ΑΕΚ και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Ο Αλεξίεφ
    09/02/2019 • 20:46

Περίπατος Ολυμπιακού με Ηρακλή στο Ρέντη

Με τον Γκάβιν Σμιτ και τον Τοντόρ Αλεξίεφ να βγάζουν... φωτιές στην επίθεση και στο σερβίς ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 τον Ηρακλή στο Ρέντη και συνέχισε το αήττητο σερί του στο πρωτάθλημα μετά από 13 αγώνες. Παράλληλα, διεύρυνε το σερί του στο 43-0 στις νίκες συνολικά στην Volley League

Εθνικός Αλεξανδρούπολης
      09/02/2019 • 20:44

Ο Χίτσκοκ ήταν από την Αλεξανδρούπολη

Σε ματς θρίλερ στην Αλεξανδρούπολη ο Εθνικός αν και προηγήθηκε με 2-0 σετ του Φοίνικα Σύρου χρειάστηκε το πέμπτο σετ για να πάρει με 3-2 σετ (25-21, 25-20, 20-25, 19-25, 18-16) το δίποντο.

Ο Μίταρ Τζούριτς
      07/02/2019 • 18:44
      Ολυμπιακός
      06/02/2019 • 21:19

Mr 74% ο Σμιτ, 3-0 ο Ολυμπιακός

Με το απίστευτο 74% στην επίθεση και 22 πόντους του Σμιτ ο Ολυμπιακός δεν θα μπορούσε να μην νικήσει με 3-1 σετ (25-15, 22-25, 25-21, 25-15) τον Παμβοχαϊκό και να πάρει το εισιτήριο για την 8άδα του Κυπέλλου.

Παναθηναϊκός
      06/02/2019 • 21:11

Της πήρε τον αέρα ο Παναθηναϊκός

Τη νίκησε στο πρωτάθλημα, τη νίκησε και την απέκλεισε και στο Κύπελλο. Ο Παναθηναϊκός πέντε μέρες μετά το 3-0 της Κυψέλης για το πρωτάθλημα, επανέλαβε το ίδιο σκορ (25-18, 25-20, 26-24) επί της ΑΕΚ στο Μετς και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Από το ΠΑΟΚ-Κομοτηνή
      06/02/2019 • 20:45

Οκτάδα ο ΠΑΟΚ με Μουαγκουτούτια και Κλαπβάικ

Με τους Μουαγκουτούτια (52%) και Κλαπβάικ (61%) να κάνουν όλη τη δουλειά στην επίθεση ο ΠΑΟΚ προκρίθηκε στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας μετά τη νίκη του με 3-1 σετ (25-13, 27-29, 25-21, 25-15) επί της Α.Ε. Κομοτηνής στο κλειστό της Πυλαίας.

Από το Κηφισιά-Φοίνικας
      05/02/2019 • 23:54

Τα ...έσπασε ο Εβάντρο, στους "8" ο Φοίνικας

Με τον Βραζιλιάνο Εβάντρο να γράφει 23 πόντους με το εκπληκτικό 72% αποτελεσματικότητα στην επίθεση (23/32 επιθέσεις) ο Φοίνικας Σύρου νίκησε με 3-1 σετ (25-27, 25-18, 25-23, 25-22) την Κηφισιά στο κλειστό του Ζηρινείου και προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου ανδρών.

Στο Φιλέ
      05/02/2019 • 21:03

"Στο Φιλέ" του novasports (video)

Παντελής Λώλης και Ισίδωρος Πρίντεζης, στο καθιερωμένο ραντεβού τους με την επικαιρότητα του βόλεϊ, πάντα "Στο Φιλέ" των καναλιών novasports.

Ηρακλής, βόλεϊ
        05/02/2019 • 13:52
        Η εκπομπή «Στο Φιλέ» στο Novasports.gr
        05/02/2019 • 07:27

Παρακολουθείστε από τη Web TV του Novasports.gr την εκπομπή «Στο Φιλέ», με τους Παντελή Λώλη και Ισίδωρο Πρίντεζη (19:00 #stofile). Όλα όσα έγιναν στη Volley League, η ανάλυση των παιχνιδιών και τα τελευταία νέα των ομάδων.