ΟλυμπιακόςΠΑΟΚΦοίνικας ΣύρουΑ.Ο.Π  ΚηφισιάςΗρακλήςΠαμβοχαικόςΕθνικός ΑλεξανδρούποληςΠαναθηναϊκόςΑΕΚΑΕ Κομοτηνής
17/02/2019 • 21:07
Παναθηναϊκός
16/02/2019 • 23:57

Τρομερά «πράσινα» ...μωρά, 3-1 ο Παναθηναϊκός

Τα «πράσινα» …μωρά Ανδρεόπουλος (15π.) και Ράπτης (19π.) κτύπησαν και στην Κομοτηνή. Οι «μπέμπηδες» του Παναθηναϊκού ήταν οι πρωταγωνιστές της εκτός έδρας νίκη του «τριφυλλιού» με 3-1 (25-21, 24-26, 25-20, 25-18) επί της ομάδας της Ροδόπης, νίκη που έφερε τον τρίτο της βαθμολογίας Παναθηναϊκό στο -5 από τον δεύτερο ΠΑΟΚ.

Από το Παμβοχαϊκός-ΠΑΟΚ
16/02/2019 • 22:22

Ο Παμβοχαϊκός «πλήγωσε» τον ΠΑΟΚ

Με μαέστρο τον Μανώλη Δημητριάδη και απουσία του αδειούχου ακραίου του ΠΑΟΚ Γκάρετ Μουαγκουτούτια ο Παμβοχαϊκός «πλήγωσε» με 3-1 σετ (25-16, 22-25, 25-18, 25-22) τον ΠΑΟΚ υποχρεώνοντας τον στην τρίτη φετινή του ήττα στο πρωτάθλημα και πρώτη στην Βόχα μετά από τρία χρόνια.

Ηρακλής-ΑΕΚ
16/02/2019 • 21:24

Ροπαλιά Ηρακλή στην ΑΕΚ με Ποπόφ

Με τον Ποπόφ οδηγό και με ελάχιστα λάθη (11) ο Ηρακλής νίκησε στη Μίκρα 3-0 σετ (25-19, 25-17, 25-21) την ΑΕΚ, ανέβηκε στην 6η θέση με 16 βαθμούς αφήνοντας την «Ενωση» στους 13.

MVP ο Τουράνιανιν
14/02/2019 • 22:41

O Σέρβος κεντρικός του Εθνικού Αλεξανδρούπολης, Πέταρ Τουράνιανιν, αναδείχτηκε πολυτιμότερος αθλητής (MVP) της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Volley League 2018-19.

Πρώτη νίκη η ΑΕΚ με Δρίκο

Την πρώτη της νίκη μετά από δύο μήνες και την πρώτη με τον Σωτήρη Δρίκο στον πάγκο πανηγύρισε η ΑΕΚ και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Ο Αλεξίεφ
              09/02/2019 • 20:46

Περίπατος Ολυμπιακού με Ηρακλή στο Ρέντη

Με τον Γκάβιν Σμιτ και τον Τοντόρ Αλεξίεφ να βγάζουν... φωτιές στην επίθεση και στο σερβίς ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 τον Ηρακλή στο Ρέντη και συνέχισε το αήττητο σερί του στο πρωτάθλημα μετά από 13 αγώνες. Παράλληλα, διεύρυνε το σερί του στο 43-0 στις νίκες συνολικά στην Volley League

09/02/2019 • 20:44

Ο Χίτσκοκ ήταν από την Αλεξανδρούπολη

Σε ματς θρίλερ στην Αλεξανδρούπολη ο Εθνικός αν και προηγήθηκε με 2-0 σετ του Φοίνικα Σύρου χρειάστηκε το πέμπτο σετ για να πάρει με 3-2 σετ (25-21, 25-20, 20-25, 19-25, 18-16) το δίποντο.