ΟλυμπιακόςΠΑΟΚΦοίνικας ΣύρουΑ.Ο.Π  ΚηφισιάςΗρακλήςΠαμβοχαικόςΕθνικός ΑλεξανδρούποληςΠαναθηναϊκόςΑΕΚΑΕ Κομοτηνής

Πιστοί στο ραντεβού τους με το κοινό του βόλεϊ, Παντελής Λώλης και Ισίδωρος Πρίντεζης, σερβίρουν Στο Φιλέ των καναλιών novasports.

11/12/2018 • 06:08
      Και στο τέλος κερδίζει πάντα ο Παναθηναϊκός.
      08/12/2018 • 22:26

Και στο τέλος κερδίζει πάντα ο Παναθηναϊκός

Τι και αν βρέθηκε να χάνει με 2-1 σετ και 13-12 στο πέμπτο. Ο Παναθηναϊκός, με ηγέτη τον Δανό πασέρ του Αξέλ Γιάκομπσεν, επιβλήθηκε με 3-2 σετ (25-23, 25-22, 20-25, 25-22, 17-15) του Φοίνικα σε ματς δραματικό με πολλά λάθη.

Και τώρα ΠΑΟΚ εις διπλούν για τον Ολυμπιακό.
      08/12/2018 • 22:22

Και τώρα ΠΑΟΚ εις διπλούν για τον Ολυμπιακό

Με το μυαλό στη διπλή – μέσα σε 4 μέρες – κόντρα με τον ΠΑΟΚ για League Cup (12/12 Ρέντη) και πρωτάθλημα (15/12 Πυλαία) έπαιξε ο Ολυμπιακός με την Κηφισιά την οποία όμως χρειάστηκε μόλις 68 λεπτά προκειμένου να την ρίξει στο …καναβάτσο με 3-0 σετ (25-19, 25-22, 25-16).

Τρίποντο από την περιφέρεια, 3-0 η ΑΕΚ.
      08/12/2018 • 22:20

Τρίποντο από την περιφέρεια, 3-0 η ΑΕΚ

Με τους περιφερειακούς της Ηρακλή Παπαδόπουλο (εντυπωσίασε αντί του Τζιουμάκα), Στοίλοβιτς και Μότα να είναι άψογοι επιθετικά και τον Κανέλλο να κάνει τη διαφορά πάνω στο φιλέ η ΑΕΚ πανηγύρισε, πιο εύκολα από ότι θα περίμεναν και οι ίδιοι οι παίκτες της, την τέταρτη νίκη της στην Volleyleague.

Στο φιλέ
      04/12/2018 • 20:23

Στο Φιλέ των καναλιών novasports (video)

Όλη η επικαιρότητα από τον κόσμο του βόλεϊ, "σερβίρεται" στο φιλέ των καναλιών novasports από τους Παντελή Λώλη και Ισίδωρο Πρίντεζη.

04/12/2018 • 08:32
          Από το Παμβοχαϊκός-Παναθηναϊκός
          03/12/2018 • 23:07

Στην ...έδρα του 3-0 ο Παναθηναϊκός τον Παμβοχαϊκό

Με την συνηθισμένη βοήθεια των 200 φίλων του που μετέτρεψαν για μια ακόμη φορά σε …Κυψέλη το κλειστό στο Βραχάτι, ο Παναθηναϊκός με ισχυρό σερβίς πέρασε ατσαλάκωτος από την Πελοπόννησο, επικρατώντας με σχετική άνεση 3-0 σετ (25-21, 25-18, 25-20) του Παμβοχαϊκού.

ΑΕΚ, βόλεϊ
          02/12/2018 • 21:08

Νίκη βάλσαμο με 3-2 της ΑΕΚ στη Σύρο

Την μεγαλύτερη φετινή της νίκη στην Volleyleague – μέχρι την επόμενη – πέτυχε η ΑΕΚ στη Σύρο επί του Φοίνικα. Μετά από σούπερ ντέρμπι 2,5 ωρών η Ένωση έχοντας πρωταγωνιστή τον Ιρανό πασαδόρο Φαρχάντ Σαλαφζούν επικράτησε 3-2 σετ (20-25, 25-15, 18-25, 25-21, 15-12) του Φοίνικα με πρώτους σκόρερ τους Τζιουμάκα και Στοΐλοβιτς (αμφότεροι πήραν από 18 πόντους).

Ζουπάνι και 3-0 Ο Ολυμπιακός

Σμιτ περίμεναν, Ζουπάνι τους προέκυψε. Ο διαγώνιος της Εθνικής στο γήπεδο όπου το καλοκαίρι έκανε τη διαφορά για τη "γαλανόλευκη" ...οργίασε και με 25 δικούς του πόντους (61% αποτελεσματικότητα στην επίθεση) οδήγησε τον Ολυμπιακό σε άνετη επικράτηση με 3-0 σετ (25-20, 25-20, 25-20) επί του Εθνικού στην Αλεξανδρούπολη.

11/12/2018 • 16:23