ΑΕΚΑνατόλιαΑΟ ΘήραςΗλιούπολη ΓΣΗρακλής Θ.Μακεδόνες ΑξιούΜαρκόπουλο ΑΟΟλυμπιακόςΟ.ΠΕ.ΡεθύμνουΠανναξιακός ΑΟΝΠαναθηναϊκός
Ολυμπιακός, βόλεϊ
11/12/2018 • 21:30

Στο ρελαντί ο Ολυμπιακός

Με πίεση από το σερβίς (11 άσσοι), με 51% στην επίθεση (45/89) και με τοπ σκόρερ την Χίπε (17π.) ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 σετ (25-17, 25-13, 25-20) το Μαρκόπουλο στο «Μελίνα Μερκούρη», στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Volleyleague Γυναικών.

Έσπασε το …ρόδι η Κόρινθος.
08/12/2018 • 23:15
    Τρίποντο τετράδας για την Ηλιούπολη στο Μαρκόπουλο.
    08/12/2018 • 22:28

Τρίποντο τετράδας για την Ηλιούπολη στο Μαρκόπουλο

Τρίποντο τετράδας …σημάδεψε η Ηλιούπολη στο Μαρκόπουλο. Η ομάδα του Γιάννη Παγανέλη επικράτησε με 3-1 σετ (25-19, 26-24, 17-25, 25-17) του Μαρκόπουλου και σε συνδυασμό με την ήττα της Θέτιδας, ανέβηκε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Volleyleague γυναικών με 16 βαθμούς.

Τρίποντο στην έδρα των Μακεδόνων με πρώτη σκόρερ την Μαρτίνα Γκουίτζι-Τζούριτς βρήκε ο Αίας Ευόσμου.
    08/12/2018 • 22:24
    Πέρασε από τα Ιλίσια ο Ολυμπιακός.
    08/12/2018 • 22:18

Πέρασε από τα Ιλίσια ο Ολυμπιακός

Με τοπ σκόρερ την Χίπε (19π.) και με καλύτερη επίθεση (33%-52%) και υποδοχή (32%-57%) ο Ολυμπιακός νίκησε 3-0 σετ (24-26, 21-25, 12-25) τον Ηλυσιακό στην έδρα του σε αγώνα που άνοιξε την 8η αγωνιστική.

Ολυμπιακός, βόλεϊ γυναικών
    05/12/2018 • 20:55

Στο ρετιρέ ο Ολυμπιακός με 13 άσσους και Βλαχάκη

Με όπλο το σερβίς που του έδωσε 13 πόντους (6 άσσους ή Λαμπρούση, 4 η Νικολογιάννη) και με βασική ακραία την εξαιρετική Βλαχάκη ο Ολυμπιακός νίκησε άνετα 3-0 σετ (25-07, 25-21, 25-10) την Κόρινθο και για πρώτη φορά μετά από 7 αγωνιστικές βρίσκεται στην κορυφή της Volleyleague.

ΠΑΟ
    02/12/2018 • 22:39

Προσπέρασε και τον ΖΑΟΝ ο Παναθηναϊκός

Με 4 παίκτριες να έχουν διψήφιο αριθμό πόντων (Οικονομίδου 24, Κοσμά 19, Νούσια 14, Κελεσίδη 10) και με υπεροχή στο μπλοκ (15-9) ο Παναθηναϊκός πανηγύρισε στο Ζηρίνειο την έκτη του συνεχόμενη νίκη στην Pre League.

02/12/2018 • 20:45

Ο καλύτερος Ολυμπιακός 3-0 τον Πανναξιακό

Στην καλύτερή του φετινή εμφάνιση στο πρωτάθλημα, ο Ολυμπιακός με MVP την αρχηγό του, Στέλλα Χριστοδούλου (9 π., 2 άσσοι, 1 μπλοκ) και τοπ σκόρερ την Σάσκια Χίπε (20π., 49% αποτελεσματικότητα στην επίθεση) επιβλήθηκε 3-0 σετ (25-11, 25-17, 26-24) του Πανναξιακού ο οποίος υποχρεώθηκε στην πρώτη ήττα στην φετινή Volleyleague.

Θέτιδα - Πορφύρας
      01/12/2018 • 23:02

Τρένο η Θέτιδα, 3-0 τον Πορφύρα

Πέντε νίκες σε επτά ματς συμπλήρωσε η Θέτιδα. Η ομάδα της Βούλας επικράτησε άνετα 3-0 σετ στον Πειραιά του Πορφύρα με τέσσερις αθλήτριες με διψήφιο αριθμό πόντων.

ΑΕΚ, πανηγυρική
        01/12/2018 • 22:53

Τρίποντο για την ΑΕΚ

Με Τοτσίδου και Χρήστου να έχουν από 14 πόντους η ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 σετ (25-14, 25-21, 26-24) του ΑΟ Λαμίας στο κλειστό σχολικό Νέας Φιλαδέλφειας. Η Ένωση πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης και ανέβηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας, αφήνοντας στο -2 τον ΑΟΛ.

Αίαντας - Κόρινθος
          01/12/2018 • 22:48

Με ίδιες φανέλες στον Εύοσμο

Ευτυχώς που υπήρχε φιλέ και απόσταση ανάμεσα στις παίκτριες του Αίαντα και της Κορίνθου στον σημερινό αγώνα στον Εύοσμο για την Volleyleague. Οι δύο ομάδες φόρεσαν εμφανίσεις με τα ίδια "ερυθρόλευκα" χρώματα αλλά ευτυχώς τελικά δεν ...μπερδεύτηκαν.

Ηλιούπολη - Ηλυσιακός
            01/12/2018 • 22:24

Μίλησε η ...34άρα Πότοκαρ

Από το "καυτό" χέρι της Μόνικα Πότοκαρ η Ηλιούπολη βρήκε δίποντο κόντρα στον Ηλυσιακό τον οποίο νίκησε με 3-2 σετ τον Ηλυσιακό, στο ντεμπούτο του Γιώργου Ρούση στον πάγκο των Ιλισίων.

11/12/2018 • 16:23