Ηλυσιακός, πανηγυρική
03/11/2018 • 22:48

Ηλυσιακάρα στην Κόρινθο…

Έσπασε το ρόδι ο Ηλυσιακός στην Volleyleague. Η νεοφώτιστη ομάδα, με τοπ σκόρερ την Χρυσάνθη Χριστοδούλου (16π.), πέρασε από τον Ισθμό επικρατώντας με 3-1 σετ (21-25, 25-22, 25-11, 25-21) της Κορίνθου που είχε χαμηλό ποσοστό στην επίθεση (26% έναντι 38% του Ηλυσιακού) και δέκα λάθη περισσότερα (42-32).

ΠΑΟΚ
03/11/2018 • 22:39

Κιόση, Χαντάβα και 3-0 ο ΠΑΟΚ

Τρένο πάει ο ΠΑΟΚ στην Pre League. Η ομάδα του Σολκίδη δεν έχασε σετ ούτε στην Τρίτη αγωνιστική επικρατώντας στην έδρα των Βριλησσίων με 3-0 σετ (25-21, 25-17, 25-17) της γηπεδούχου.

Θέτιδα
03/11/2018 • 22:20

Σ(έξι) Θέτιδα, 3-0 το Μαρκόπουλο με τοπ Μανωλίνα

Έχοντας πολύ καλό σέρβις (9 άσσοι), μπλοκ (8-3) και με τοπ σκόρερ την Μανωλίνα Κωνσταντίνου η Θέτιδα Βούλας νίκησε με 3-0 σετ (25-23, 25-18, 27-25) στη Βούλα το Μαρκόπουλο και μετά από δύο αγωνιστικές, έχει το απόλυτο στο πρωτάθλημα της Volleyleague με έξι βαθμούς.

Παναθηναϊκός, γυναίκες
03/11/2018 • 22:09

Με Οικονομίδου και Κοσμά 3-0 ο Παναθηναϊκός

Με δίδυμο Οικονομίδου και Κοσμά πέρασε ο Παναθηναϊκός από το Ζηρίνειο το εμπόδιο του Ηρακλή Κηφισιάς. Η διαγώνια του «τριφυλλιού» είχε 21 πόντους, η ακραία πρόσθεσε και ο Παναθηναϊκός νίκησε με 3-0 σετ (25-18, 25-11, 25-11) στην 3η αγωνιστική της Pre League.

Ολυμπιακός, γυναίκες
03/11/2018 • 21:50

Η Χριστοδούλου έδωσε τη λύση στον Ολυμπιακό

Με την Στέλλα Χριστοδούλου να μπαίνει στο πρώτο σετ την ώρα που το σκορ Αίαντας-Ολυμπιακός ήταν 7-1 οι πρωταθλήτριες κατάφεραν να πάρουν την πρώτη τους νίκη στην Volleyleague επικρατώντας με 3-1 σετ (25-18, 25-11, 20-25, 25-18) στο κλειστό του Ευόσμου.

Παμβοχαϊκός
03/11/2018 • 21:39

Στις λεπτομέρειες 3-1 ο Παμβοχαϊκός την Κηφισιά

Στο μίνιμουμ της διαφοράς των 2 πόντων κρίθηκαν και τα τέσσερα σετ στο Βραχάτι με τον Παμβοχαϊκό να χάνει το πρώτο από την Κηφισιά αλλ΄αμε πρώτος σκόρερ τον Ολιβίρα να παίρνει τα τρία επόμενα και με 3-1 (27-29, 26-24, 25-23, 25-23) σετ να πανηγυρίζει το δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο του.

Ολυμπιακός, πανηγυρική
03/11/2018 • 21:20

Με 30άρη Σμιτ έγραψε το 33-0 ο Ολυμπιακός στη Μίκρα

Σμπαράλιασε την στατιστική υπηρεσία του αγώνα και με 30 πόντους και 68% αποτελεσματικότητα στην επίθεση οδήγησε τον Ολυμπιακό σε δύσκολη νίκη με 3-2 σετ (25-22, 25-27, 26-24, 22-25, 15-13) επί του Ηρακλή στη Μίκρα.