Κορινθος
09/02/2019 • 21:01

Νίκησε η Κόρινθος στην Ηλιούπολη

Την τρίτη της νίκη στην Volleyleague – πρώτη εκτός έδρας - σημείωσε η Κόρινθος επικρατώντας 3-0 σετ (25-12, 25-22, 26-24) της Ηλιούπολης σε αγώνα για την 15η αγωνιστική της Volleyleague.

Ο Αλεξίεφ
09/02/2019 • 20:46

Περίπατος Ολυμπιακού με Ηρακλή στο Ρέντη

Με τον Γκάβιν Σμιτ και τον Τοντόρ Αλεξίεφ να βγάζουν... φωτιές στην επίθεση και στο σερβίς ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 τον Ηρακλή στο Ρέντη και συνέχισε το αήττητο σερί του στο πρωτάθλημα μετά από 13 αγώνες. Παράλληλα, διεύρυνε το σερί του στο 43-0 στις νίκες συνολικά στην Volley League

Εθνικός Αλεξανδρούπολης
09/02/2019 • 20:44

Ο Χίτσκοκ ήταν από την Αλεξανδρούπολη

Σε ματς θρίλερ στην Αλεξανδρούπολη ο Εθνικός αν και προηγήθηκε με 2-0 σετ του Φοίνικα Σύρου χρειάστηκε το πέμπτο σετ για να πάρει με 3-2 σετ (25-21, 25-20, 20-25, 19-25, 18-16) το δίποντο.

Εύκολα ο Ολυμπιακός
09/02/2019 • 19:23

Υπόθεση 57 λεπτών…

Μόλις 57 λεπτά χρειάστηκε ο Ολυμπιακός για να νικήσει με 3-0 σετ (25-14, 25-14, 25-14) την Θέτιδα Βούλας στο Ρέντη σε αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής της Volleyleague.

Mr 74% ο Σμιτ, 3-0 ο Ολυμπιακός

Με το απίστευτο 74% στην επίθεση και 22 πόντους του Σμιτ ο Ολυμπιακός δεν θα μπορούσε να μην νικήσει με 3-1 σετ (25-15, 22-25, 25-21, 25-15) τον Παμβοχαϊκό και να πάρει το εισιτήριο για την 8άδα του Κυπέλλου.

Παναθηναϊκός
    06/02/2019 • 21:11

Της πήρε τον αέρα ο Παναθηναϊκός

Τη νίκησε στο πρωτάθλημα, τη νίκησε και την απέκλεισε και στο Κύπελλο. Ο Παναθηναϊκός πέντε μέρες μετά το 3-0 της Κυψέλης για το πρωτάθλημα, επανέλαβε το ίδιο σκορ (25-18, 25-20, 26-24) επί της ΑΕΚ στο Μετς και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ρένα Δούρου
    06/02/2019 • 21:00

Δούρου: Οπαδός της εθνικής Βόλεϊ Γυναικών! (video)

Η Ρένα Δούρου βρέθηκε πρόσφατα στο Μαρκόπουλο και πανηγύρισε την πρόκριση της εθνικής γυναικών στην τελική φάση του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος. Δηλώνει οπαδός και… αναπληρωματική της ομάδας!

Από το ΠΑΟΚ-Κομοτηνή
    06/02/2019 • 20:45

Οκτάδα ο ΠΑΟΚ με Μουαγκουτούτια και Κλαπβάικ

Με τους Μουαγκουτούτια (52%) και Κλαπβάικ (61%) να κάνουν όλη τη δουλειά στην επίθεση ο ΠΑΟΚ προκρίθηκε στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας μετά τη νίκη του με 3-1 σετ (25-13, 27-29, 25-21, 25-15) επί της Α.Ε. Κομοτηνής στο κλειστό της Πυλαίας.

Δούρου
    06/02/2019 • 18:18
      Από το Κηφισιά-Φοίνικας
      05/02/2019 • 23:54

Τα ...έσπασε ο Εβάντρο, στους "8" ο Φοίνικας

Με τον Βραζιλιάνο Εβάντρο να γράφει 23 πόντους με το εκπληκτικό 72% αποτελεσματικότητα στην επίθεση (23/32 επιθέσεις) ο Φοίνικας Σύρου νίκησε με 3-1 σετ (25-27, 25-18, 25-23, 25-22) την Κηφισιά στο κλειστό του Ζηρινείου και προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου ανδρών.