TAGS

    Η πρεμιέρα του Τσιτσιπά

    Πλησιάζει η ώρα για τον πρώτο αγώνα του Στεφανου Τσιτσιπά στο ταμπλό του απλού του Μάστερς του Μαϊάμι.
    0
    Νίκος Γαβαλάς
    23/03/2019 • 17:00
    Ο Στέφανος Τσιτσιπάς
    • shares
    Πλησιάζει η ώρα για τον πρώτο αγώνα του Στεφανου Τσιτσιπά στο ταμπλό του απλού του Μάστερς του Μαϊάμι.

    Μετά τα μεσάνυκτα, ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας θα αντιμετωπίσει τον lucky loser, Μακένζι ΜακΝτόναλντ στον 2o γύρο της διοργάνωσης.

    Πέρσι είχε αποκλειστεί από τον 1ο γύρο του δεύτερου Μάστερς κάθε έτους. Εφόσον καταφέρει να προχωρήσει έως τον 4ο γύρο, τότε θα κερδίσει δύο θέσεις στην παγκόσμια κατάταξη και θα βρεθεί στο Νο8.

    Στην τέταρτη ημέρα της διοργάνωσης, αγωνίζεται και ο Ρότζερ Φέντερερ, ο οποίος στις 22.00 θα παίξει με τον Μολδαβό, Ράντου Άλμποτ στην πρώτη τους συνάντηση στο tour της ΑΤΡ. Πέρσι, ο Ελβετός είχε αποκλειστεί μόλις στο 2ο γύρο από τον Ελληνοαυστραλό, Θανάση Κοκκινάκη.

    Τις πρώτες πρωινές ώρες της Κυριακής, ο Αλεξάντερ Ζβέρεφ θα παίξει με τον Νταβίντ Φερέρ που ετοιμάζεται να κρεμάσει τη ρακέτα του τους επόμενους μήνες.

    Στο ταμπλό των γυναικών, βρίσκονται αντιμέτωπες στο 2ο γύρο η Κέρμπερ με την Αντρεέσκου, οι οποίες είχαν παίξει στον τελικό του προηγούμενου Μάστερς, του Ίντιαν Γουέλς. 

    Το πρόγραμμα του Σαββάτου (23/03):
    Stadium: 
    18:00 Stan Wawrinka v. Filip Krajinovic 
    20:00 Naomi Osaka v. Su-wei Hsieh 
    22:00 Radu Albot v. Roger Federer 
    02:00 David Ferrer v. Alexander Zverev
    03:30 Bianca Andreescu v. Angelique Kerber

    Grandstand: 
    18:00 Petra Kvitova v. Donna Vekic 
    20:00 Grigor Dimitrov v. Feliciano Lopez 
    22:00 Monica Niculescu v. Caroline Wozniacki 
    00:00 Stefanos Tsitsipas v. Mackenzie McDonald
    02:00 Ajla Tomljanovic v. Anett Kontaveit

    Court 1: 
    17:00 Denis Shapovalov v. Daniel Evans 
    19:00 Kevin Anderson v. Jaume Munar 
    21:00 Andrey Rublev v. Marin Cilic 
    23:00 Viktoria Kuzmova v. Kiki Bertens 
    01:00 Frances Tiafoe v. Miomir Kecmanovic

    Butch Buchholz: 
    17:00 Caroline Garcia v. Julia Goerges 
    19:00 Jordan Thompson v. Karen Khachanov 
    21:00 Ashleigh Barty v. Samantha Stosur 
    23:00 Reilly Opelka v. Diego Schwartzman

    Court 6: 
    17:00 Joao Sousa v. Steve Johnson 
    19:00 Daniil Medvedev v. Adrian Mannarino

    Court 8: 
    17:00 Leonardo Mayer v. Guido Pella 
    19:00 Pablo Andujar v. David Goffin

    Court 9: 
    18:30 Marco Cecchinato v. Damir Dzumhur

    Γράψτε το σχόλιο σας...
    loading the player...
    21/04/2019 • 07:11

    Το θέλουν, μπορούν αλλά θα δυσκολευτούν Σέλτικ, Βαλένθια και Λιλ

    Προβάδισμα νίκης με βάση την επίθεσή τους σε συνδυασμό με τις αδυναμίες των αντιπάλων τους έχουν η Σάλτσμπουργκ, η Μπορούσια Ντόρτμουντ, η Αϊντχόφεν αλλά και η Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ. Πιο αμφίρροπες οι αναμετρήσεις στην Τουλούζ και την Ανδαλουσία