17/12/2018 • 12:35
    Ο Νόβακ Τζόκοβιτς εντυπωσιάζει στο Λονδίνο
    14/12/2018 • 10:34

Κορυφαίοι της χρονιάς Τζόκοβιτς και Χάλεπ

O Νόβακ Τζόκοβιτς αναδείχθηκε ο κορυφαίος τενίστας της χρονιάς από την παγκόσμια ομοσπονδία τένις (ITF) για 6η φορά στην καριέρα του. Ο Σέρβος σταρ, Νο. 1 της παγκόσμιας κατάταξης, μετά τη νίκη του σε Wimbledon και US Open, ανέβηκε στην πρώτη θέση της για το 2018.

Πρωταθλητής ο ΟΑ
      13/12/2018 • 17:50

Πρωταθλητής ο ΟΑ Αθηνών σε Άνδρες και Γυναίκες στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα του τένις 2018

Ολοκληρώθηκε το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα του τένις Ανδρών-Γυναικών, με τη συμμετοχή 140 Σωματείων από όλη την Ελλάδα. σε Α’ Β’ Εθνική (Βορρά – Νότου) & Γ’ Εθνική κατηγορία. Στην μεγάλη κατηγορία (Α’ Εθνική κατηγορία) πρωταθλητής αναδείχθηκε ο ΟΑ Αθηνών και στους Άνδρες και στις Γυναίκες. Κατηγορία στην οποία συμμετείχαν 28 σωματεία (14+14).

Η ανατροπή των (σχεδόν) πέντε ωρών!

Η ιστορία του αθλητισμού καταγράφει σε καθημερινή βάση ενδιαφέρουσες ιστορίες. Άλλες επικράτησης των ισχυρών, άλλες μεγάλων εκπλήξεων ως προς το αποτέλεσμα. Υπάρχουν ορισμένες που έχουν μείνει στις μνήμες όλων ως μεγάλες ανατροπές του παγκόσμιου αθλητισμού.

Τσιτσιπάς-Σάκκαρη
                      26/11/2018 • 23:58
                        Η Μαρία Σάκκαρη
                        26/11/2018 • 13:44

Διατήρησε τη θέση της η Σάκκαρη!

Η Μαρία Σάκκαρη διατήρησε την 41η θέση στην παγκόσμια κατάταξη της WTA, ενώ η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου έχασε 14 θέσεις και βρίσκεται στο Νο. 172.

11/12/2018 • 16:23