Ελλάδα
    Τρίκαλα
    20/01/2018 • 20:36

Έμειναν ζωντανά τα Τρίκαλα

Τα Τρίκαλα κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με σκορ 71-59 επί του Κοροίβου και έμειναν ζωντανά στη διεκδίκηση της παραμονής στην κατηγορία.

OΤζον Φιλντς
    19/01/2018 • 16:57

Ανακοίνωσαν Φιλντς τα Τρίκαλα

Παίκτης των Τρικάλων είναι ο Τζον Φιλντς με την Θεσσαλική ομάδα να ανακοινώνουν την απόκτηση του Αμερικανού σέντερ, μέχρι το τέλος της σεζόν

13/01/2018 • 23:30

Τακιανός: «Μόνο με την άμυνα θα έχουμε τύχη»

Το ντεμπούτο του Φώτη Τακιανού στον πάγκο των Τρικάλων δεν συνοδεύτηκε με νίκη, και τον ίδιο να υποστηρίζει μετά τον αγώνα με τον Κολοσσό πως μόνο με την άμυνα που έχει στο μυαλό του, η ομάδα του θα έχει τύχη.

Κολοσσός-Τρίκαλα
    13/01/2018 • 19:01

Άνετη νίκη για τον Κολοσσό

Ο Κολοσσός, χωρίς να κουραστεί ιδιαίτερα νίκησε 78-60 τα Τρίκαλα και βελτίωσε το ρεκόρ του στο πρωτάθλημα σε 6-6. Οι Ροδίτες με φοβερή ευστοχία το πρώτο ημίχρονο, έφτιαξαν διαφορά και επέστρεψαν στις νίκες.

Τρίκαλα
    12/01/2018 • 22:10

Αλλαγές στη διοίκηση των Τρικάλων

Διαφοροποιείται το διοικητικό σκηνικό στα Τρίκαλα. Οι μέχρι πρότινος ιθύνοντες της ΚΑΕ, Αχιλλέας Ρουσιαμάνης και Γιώργος Κουτσιντάς, αποφάσισαν να παραχωρήσουν το πλειοψηφικό πακέτο των μετοχών της εταιρείας.

Φώτης Τακιανός
    11/01/2018 • 20:23

Ο Τακιανός ανέλαβε τα Τρίκαλα

Ο Φώτης Τακιανός θα είναι ο νέος προπονητής της ομάδας των Τρικάλων ως το τέλος της φετινής αγωνιστικής περιόδου. Ο νεαρός τεχνικός, αντικαθιστά στον πάγκο τον Κώστα Μέξα, που παραιτήθηκε μετά την αναμέτρηση με το Ρέθυμνο.

Ο Κώστας Μέξας
    08/01/2018 • 12:40
    06/01/2018 • 20:20

Τέλος από τα Τρίκαλα ο Μέξας

Η 9η ήττα σε 11 αγωνιστικές για τα Τρίκαλα είχε ως αποτέλεσμα την παραίτηση του προπονητή των Θεσσαλών, Κώστα Μέξα. Στη συνέντευξη Τύπου, μετά τη νίκη του Ρεθύμνου, 86-76 στην παράταση, ο προπονητής των Τρικάλων ανακοίνωσε την απόφασή του να μη συνεχίσει σε αυτό το πόστο.

Τρίκαλα
    06/01/2018 • 19:33

Ήταν σε Μουντ(ι) νίκης το Ρέθυμνο

Το Ρέθυμνο έφυγε με το διπλό από τα Τρίκαλα (76-86), μετά από ένα μαγικό απόγευμα του Μούντι που τελείωσε το ματς με 28 πόντους. Κι όλα αυτά στην παράταση, αφού πρώτα οι φιλοξενούμενοι είδαν κατάματα την ήττα στην κανονική διάρκεια της αναμέτρησης.

Ο Σχορτσιανίτης
    06/01/2018 • 18:13

Επέστρεψε ο Σχορτσιανίτης!

Ο Σοφοκλής Σχορτσιανίτης επέστρεψε στην ενεργό δράση μετά από αρκετούς μήνες απραξίας με τη φανέλα των Τρικάλων.

Τρίκαλα
    04/01/2018 • 00:00

Τα εισιτήρια για Ρέθυμνο

Στη διάθεση των φίλων των Τρικάλων είναι τα εισιτήρια για το ματς με το Ρέθυμνο όπως ενημέρωσε η ΚΑΕ της Θεσσαλίας.

Εύκολα ο Άρης τα Τρίκαλα με 82-63

Καμία αντίσταση δεν συνάντησε ο Άρης κόντρα στα Τρίκαλα, παίρνοντας εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα και κλείνοντας τη χρονιά θετικά εν όψει της συνέχειας.

23/01/2018 • 15:46