ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
02/10/2018 • 18:07
Φάση από το Ράγιο Βαγιεκάνο - Εσπανιόλ
29/09/2018 • 00:02

Μοιρασιά στη Μαδρίτη

Ισόπαλες 2-2 ήρθαν η Ράγιο Βαγιεκάνο με την Εσπανιόλ στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Το γκολ του Ασένσιο αρκούσε για τη Ρεάλ Μαδρίτης...
22/09/2018 • 23:38

Ζορίστηκε αλλά νίκησε!

Το γκολ του Ασένσιο ήταν αρκετό για τη Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία επιβλήθηκε δύσκολα της Εσπανιόλ με 1-0 στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου», με τους φιλοξενούμενους να έχουν οριζόντιο δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο.

Εσπανιόλ
16/09/2018 • 19:30
Νίκη για την Αλαβές
02/09/2018 • 19:45

Με ανατροπή η Αλαβές

Πρώτη νίκη με ανατροπή για την Αλαβές κόντρα στην Εσπανιόλ. Μπαστόν και Σομπρίνο μέσα σε δύο λεπτά γύρισαν το ματς στο τελικό 2-1.

Ο Ρομπέρτο Χιμένεθ Γκάγκο
29/08/2018 • 14:17

Αποχωρεί από την Εσπανιόλ ο Ρομπέρτο

Λεπτομέρειες απομένουν για την αποχώρηση του Ρομπέρτο Χιμένεθ από την Εσπανιόλ, με τον Ισπανό τερματοφύλακα να αναζητεί τον επόμενο σταθμό της καριέρας του.

Ο Μπόρχα Ιγκλέσιας στην Εσπανιόλ
09/07/2018 • 15:45

Πήρε Μπόρχα Ιγκλέσιας η Εσπανιόλ

Έναν από τους κορυφαίους σκόρερ της περσινής Segunda Division απέκτησε η Εσπανιόλ. Ο λόγος για τον Μπόρχα Ιγκλέσιας, ο οποίος ανήκε στη Θέλτα, αλλά αγωνίστηκε ως δανεικός στην Σαραγόσα, με την οποία έκανε... παπάδες.

Ο Ναβάρο υπέγραψε στην Γουότφορντ.
16/06/2018 • 12:55
Ο Μορένο Ζεράρ της Εσπανιόλ
12/06/2018 • 13:22
Ο Ρούμπι είναι ο καινούργιος τεχνικός στην Εσπανιόλ.
03/06/2018 • 12:17

Ο Ρούμπι στην Εσπανιόλ

Με ανακοίνωση που εξέδωσε η Εσπανιόλ, ενημέρωσε τους φίλους της ομάδας για την πρόσληψη του Ρούμπι.

Εσπανιόλ, πανηγυρική
20/05/2018 • 19:54
Ο Ζεράρδ Μορένο της Εσπανιόλ
28/04/2018 • 15:57

"Χ" και σωτηρία για Εσπανιόλ

Η Εσπανιόλ βρέθηκε πίσω στο σκορ στη Βαρκελώνη από την υποβιβασμένη Λας Πάλμας, αλλά με γκολ και πάλι του εξαιρετικού Ζεράρδ Μορένο, πήρε το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) και ταυτόχρονα εξασφάλισε την παραμονή της στην κατηγορία.

22/04/2018 • 15:04

Διπλό παραμονής η Εσπανιόλ

Μια ημέρα μετά την απόλυση του Κίκε Φλόρες, η Εσπανιόλ πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη στην έδρα της Χιρόνα με 2-0 και πλέον βρίσκεται σχεδόν με τα δυο πόδια στην παραμονή.

Ο Κίκε Σάντσεθ Φλόρες
21/04/2018 • 17:02

Παρελθόν από την Εσπανιόλ ο Φλόρες

Πέντε ματς χωρίς νίκη ή γκολ ήταν αρκετά για να εξαντλήσουν την υπομονή της διοίκησης της Εσπανιόλ, η οποία προχώρησε στη λύση της συνεργασίας της με τον Κίκε Σάντσεθ Φλόρες.

Βαλένθια-Εσπανιόλ
08/04/2018 • 23:41

Πέρασε τη Ρεάλ η Βαλένθια

Όλο και πιο κοντά στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης περιόδου βρίσκεται η Βαλένθια, που πήρε μία ακόμα νίκη στην Πριμέρα, αυτή τη φορά με 1-0 κόντρα στην Εσπανιόλ.

10/10/2018 • 10:36