Θεωρείται από τα νέα μεγάλα ταλέντα του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου. Ο Τζέρεμι Σαρμιέντο έχει γεννηθεί στην Μαδρίτη, όμως πολύ μικρός μετακόμισε με την οικογένεια του στην Αγγλία.

Ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος προβάρει τη φανέλα της εθνικής Ελλάδος, όπως αποκαλύπτει το Novasports.gr και πλέον οι Πορτογάλοι, αναπαράγουν την είδηση στα σαββατιάτικα δημοσιεύματά τους.

03/10/2018 • 11:44
Ο Ρουί Βιτόρια
03/10/2018 • 02:32

Βιτόρια «Δεν ήταν εύκολο παιχνίδι»

Ο Ρουί Βιτόρια, μιλώντας μετά το τέλος της αναμέτρησης, στάθηκε στα βασικά σημεία του αγώνα, το προβάδισμα, την αποβολή του Ρούμπεν Ντίας κι αποκάλυψε το τί είπε στους ποδοσφαιριστές του στο ημίχρονο. Πιο συγκεκριμένα ....

03/10/2018 • 01:35
Ο Γιώργος Καραγκούνης με τον Ρουί Κόστα
03/10/2018 • 00:41

Τα είπαν Καραγκούνης – Κόστα

Στο τρίτο ημίχρονο της αναμέτρησης ΑΕΚ – Μπενφίκα, δυο φίλοι από τα παλιά είχαν την ευκαιρία να τα ξαναπούν. Ο λόγος για τον Γιώργο Καραγκούνη, που έδωσε το παρών στις κερκίδες του ΟΑΚΑ για να παρακολούθησει την αναμέτρηση κι αμέσως μετά αντάμωσε με τον Ρουί Κόστα

Αδίκησε την προσπάθειά της
02/10/2018 • 23:57

Με εκπληκτική εμφάνιση στο Β' ημίχρονο η ΑΕΚ άγγιξε την ανατροπή του 0-2 της Μπενφίκα, όμως τα γκολ του Κλωναρίδη (53', 63') δεν έφτασαν, καθώς η Ένωση δέχθηκε τρίτο γκολ από τον Σεμέδο στο 74' και ηττήθηκε 3-2. Κορυφαίος ο Βλαχοδήμος για τη Μπενφίκα.

ΑΕΚ - Μπενφίκα, Youth League
02/10/2018 • 21:33

Νέα ήττα για την Κ19 της ΑΕΚ

Η ομάδα του Γιώργου Σίμου παρουσιάστηκε βελτιωμένη σε σχέση με την πρεμιέρα του Youth League, όμως δεν ήταν αρκετό για να αποφύγει την ήττα (1-3) από τη Μπενφίκα.

Ο Κώστας Κατσουράνης
02/10/2018 • 12:24
Οι παίκτες της ΑΕΚ
02/10/2018 • 08:40

Χωρίς περιθώρια για απώλειες

Η ΑΕΚ θέλει μόνο τη νίκη στον αγώνα με την Μπεφνίκα, προκειμένου να διατηρήσει «ζωντανές» τις ελπίδες της για πρόκριση στη φάση των «16» του Champions League (22:00).

01/10/2018 • 21:28

O Κατσουράνης υποδέχθηκε τον Ρoύι Κόστα (video)

Ο Έλληνας μέσος φόρεσε από το 2006 έως το 2009 τη φανέλα των «Αετών της Λισσαβώνας» κι εκμεταλλεύτηκε την παρουσία τους στην Αθήνα για τον αγώνα του Champions League με την ΑΕΚ για να τα πει με τον καλό φίλο του, Ρουί Κόστα

10/10/2018 • 10:36