ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
+423 237 4747
E-mail:
15/10/2013 • 21:52

Έκανε το χρέος της και περιμένει αντίπαλο...

Η Ελλάδα έκανε το χρέος της κόντρα στο Λιχτενστάιν και κέρδισε 2-0 χάρη στα γκολ των Σαλπιγγίδη και Καραγκούνη αλλά η Βοσνία πέρασε νικηφόρα από το Κάουνας της Λιθουανίας στέλνοντας το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα στα μπαράζ.

15/10/2013 • 21:51

11/10/2013 • 22:58

Σταμάτησε στα τέσσερα

Δεν χρειάστηκε να... γκαζώσει η Βοσνία, που επικράτησε με 4-1 του Λίχτενσταϊν και απέχει μία νίκη από την απευθείας πρόκριση στο Μουντιάλ της Βραζιλίας.

10/09/2013 • 20:30
07/09/2013 • 00:43

Ταχτσίδης: «Είχαμε αυτοπεποίθηση»

Η ανάγκη για τη νίκη και η αυτοπεποίθηση των παικτών έκαναν την εθνική να βγει στο δεύτερο ημίχρονο και να πάρει αυτό που θέλει, όπως υποστήριξε ο Παναγιώτης Ταχτσίδης.

07/09/2013 • 00:34

Μήτρογλου: «Όλα για την απευθείας πρόκριση»

Η Ελλάδα πρέπει να ξεχάσει τη νίκη στο Λίχτενσταϊν και να αφοσιωθεί στο ματς με τη Λετονία που ακολουθεί και όπου η νίκη είναι επίσης μονόδρομος, όπως τόνισε ο Κώστας Μήτρογλου.

07/09/2013 • 00:06

Σάντος: «Ντροπή για το πρώτο ημίχρονο»

Με καρικατούρα ποδοσφαιρικής ομάδας έμοιαζε η Ελλάδα στο πρώτο ημίχρονο σύμφωνα με τον Φερνάντο Σάντος, ο οποίος στάθηκε στη βελτίωση του δεύτερου μέρους.

06/09/2013 • 23:36

Ο «Γερμανός» είχε τη λύση

Η Ελλάδα σπατάλησε ένα ημίχρονο, αλλά με γκολ του Μήτρογλου στο 72' νίκησε 1-0 το Λίχτενσταϊν, την ώρα που η Βοσνία έχανε με 1-0 από τη Σλοβακία στη Ζένιτσα. Οι δύο ομάδες έχουν από 16 βαθμούς, οι Βόσνιοι υπερτερούν στη διαφορά των γκολ.

08/06/2013 • 00:10

«Αυτοκτόνησαν» οι Σλοβάκοι

Η Σλοβακία άφησε δύο πολύτιμους πόντους στο Βαντούζ μένοντας στο 1-1 με το Λιχτενστάιν που μάλιστα λίγο έλειψε να φτάσει στη νίκη!

30/10/2012 • 00:02
16/10/2012 • 22:10

Εύκολα και απλά η Λετονία

Την αναμενόμενη νίκη επί του Λιχτενστάιν πήρε η Λετονία, που επικράτησε 2-0 στη Ρίγα για τους προκριματικούς του Μουντιάλ 2014.

12/10/2012 • 22:26

Εύκολα η Λιθουανία

Την πρώτη της νίκη στους προκριματικούς του Μουντιάλ 2014 πέτυχε η Λιθουανία, επικρατώντας 2-0 του Λιχτενστάιν. Το ματς έγινε στη Βαντούζ στο πλαίσιο του 7ου ομίλου, όπου μετέχει και η εθνική μας.

11/09/2012 • 23:20

Με σβηστές μηχανές η Σλοβακία

Δεν είχε προβλήματα η Σλοβακία με αντίπαλο το Λιχτενστάιν στη Μπρατισλάβα. Η ομάδα του Μίχαλ Χιπ επικράτησε 2-0 με σκόρερ τους Σαπάρα (36'), Γιακούμπκο (78').

07/09/2012 • 22:45

«Καταιγίδα η Βοσνία»

"Φουριόζοι" ξεκίνησαν οι Βόσνιοι στους προκριματικούς του Μουντιάλ 2014. Η ομάδα του Σαφέτ Σούσιτς συνέτριψε 8-1 το Λιχτενστάιν στη Βαντούζ, στην πρεμιέρα του 7ου ομίλου της διοργάνωσης, όπου μετέχει κι η εθνική Ελλάδας.

02/09/2011 • 20:55

Οδυνηρή ισοπαλία

Τις όποιες ελπίδες για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης στον 9ο όμιλο των προκριματικών του Euro 2012 αποχαιρέτισε η Λιθουανία.