Κάτοικος Τορίνο θα παραμείνει ο Όλα Άινα, αφού ο Ιταλικός σύλλογος αγόρασε τα δικαιώματα του 22χρονου παίκτη από την Τσέλσι.

H ΑΕΚ δεν είναι διατεθειμένη να δαπανήσει τα 7.5 εκατ. Ευρώ της ρήτρας του Λούκας Μπογέ, με τον Αργεντινό να ενδιαφέρει τρεις συλλόγους. Δύο από την Ιταλία και έναν από την Αργεντινή.

Ο Μπελότι με ψαλίδακι διαμόρφωσε το τελικό σκορ
12/05/2019 • 15:45

3-2 η Τορίνο τη Σασουόλο με ανατροπή (video)

Η Τορίνο χρειάστηκε μία ζωγραφιά του Αντρέα Μπελότι για να νικήσει την αδιάφορη Σασουόλο (έπαιζε με 10 από το 28ο λεπτό) και να μπει για τα καλά στην διεκδίκηση ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου.

Γκολ-ποίημα ο Μπελότι.
12/05/2019 • 15:26
Μοιρασιά στο ντέρμπι
03/05/2019 • 23:37

Μοιρασιά στο ντέρμπι Ντε Λα Μόλε (video)

Γιουβέντους και Τορίνο έμειναν στο 1-1 στο Αλιάνζ Στέντιουμ στο ντέρμπι Ντε Λα Μόλε με νούμερο 169, αποτέλεσμα που άφησε ικανοποιημένες και τις δύο ομάδες.

Γιουβέντους  - Τορίνο: Μία πόλη… δύο κόσμοι
02/05/2019 • 20:20
Συναρπαστικό ήταν το ματς του πρώτου γύρου στο Μπέρμιγχαμ όπου η Λιντς νίκησε με 3-2 την Άστον Βίλα
28/04/2019 • 07:03

Προβάδισμα εν μέσω εμποδίων για Ρέϊντζερς, Μαρσέϊγ. Ματς για γκολ σε Ιταλία και Χόφενχαϊμ

Προβάδισμα με ρίσκο σε Μαρσέίγ, Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ και Λιντς. Μίλαν και η Λάτσιο θα αισθανθούν την πίεση των γηπεδούχων σε Τορίνο και Γένοβα, αντίστοιχα, σε αναμετρήσεις οι οποίες δύσκολα να κριθούν μονάχα από μια προσεγμένη αμυντική τακτική

Τορίνο και Κάλιαρι μοιράστηκαν από έναν βαθμό σε ματς τριών αποβολών!
14/04/2019 • 15:34
Μοιρασιά στο Ένιο Ταρντίνι
06/04/2019 • 18:04

Χαμένη ευκαιρία για την Τορίνο (video)

Η Τορίνο αν και καλύτερη έμεινε στο 0-0 στο «Ένιο Ταρντίνι» απέναντι στην Πάρμα κι έχασε σπουδαία ευκαιρία να κερδίσει πολύτιμο έδαφος στην μάχη για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

O Αντρέα Μπελότι
04/04/2019 • 00:09

Ο Μπελότι οδηγεί την Τορίνο(video)

Η Τορίνο νίκησε με 2-1 τη Σαμπντόρια σε αναμέτρηση για την 30η αγωνιστική του Καμπιονάτο με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπελότι. Οι γηπεδούχοι ξέφυγαν από τη Σαμπντόρια και πλησίασαν σε θέση που δίνει ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Μέτριο θέαμα στη Τοσκάνη
31/03/2019 • 18:08

Ισοπαλία στο ''Αρτέμιο Φράνκι'' (video)

Στο ηλιόλουστο ''Αρτέμιο Φράνκι'' της Τοσκάνης Φιορεντίνα και Τορίνο αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 όπως ακριβώς και στο ματς του πρώτου γύρου.Ο Σιμεόνε άνοιξε το σκορ και ο Μπασέλι το έκλεισε στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Τζανλούκα Πετράκι
24/03/2019 • 13:48
19/03/2019 • 22:35

Τρεις αγωνιστικές στον Έινα

Ο Όλα Έινα τιμωρήθηκε με τρεις αγωνιστικές από την πειθαρχική επιτροπή της Serie Α καθώς αποβλήθηκε στο ματς της Τορίνο με την Μπολόνια αλλά και για εκφοβιστική συμπεριφορά προς τον διαιτητή της αναμέτρησης.

Διπλό Ευρώπης για Τορίνο
10/03/2019 • 18:05

Διπλό Ευρώπης για Τορίνο (video)

Την παράδοση που την θέλει να έχει μόνο νίκες κόντρα στην Φροζινόνε στην Serie A συνέχισε η Τορίνο, η οποία κέρδισε 2-1 με ανατροπή και πλέον η Ευρώπη είναι πιο ορατός στόχος.

Σημαντική νίκη για την Τορίνο
03/03/2019 • 15:52

Εύκολη νίκη στο τέλος η Τορίνο, μεγάλο ρεκόρ από τον Σιρίγκου (video)

Για 75 λεπτά συνάντησε πολλές δυσκολίες απέναντι στην Κιέβο που έπαιζε ένα από τα τελευταία της χαρτιά για την παραμονή της στη Serie A. Στο τελευταίο 15λεπτο όμως η «γκρανάτα» ξέσπασε, νίκησε με σκορ 3-0 και διατηρήθηκε στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας.