Ο νέος προπονητής της Λυών είναι ο Ρούντι Γκαρσία. Από το τέλος της περασμένης σεζόν έμεινε ελεύθερος από την Μαρσέιγ και πλέον είναι ο νέος τεχνικός της Ολυμπίκ.

Ο Ρούντι Γκαρσία.
14/10/2019 • 11:52
Ο Ζοζέ Μουρίνιο
10/10/2019 • 08:48
Οι γαλλικοί σύλλογοι ξόδεψαν περισσότερα χρήματα την καλοκαιρινή μεταγραφική περίοδο
10/10/2019 • 02:04
Ο Ζεσί Μουλέν παρηγόρησε το γιο του που έκλαιγε για έναν ιδιαίτερο λόγο...
10/10/2019 • 01:58
Σε ηλικία 36 ετών ο Μισέλ Μπάστος έβαλε τέλος στη σταδιοδρομία του
08/10/2019 • 14:19
Ο Λοράν Μπλαν ετοιμάζεται να επιστρέψει στους πάγκους
08/10/2019 • 13:19

Μεταξύ Βενγκέρ και Μπλαν η Λιόν

Μετά το «διαζύγιο» με τον Σιλβίνιο, ο προέδρος των Λιονέ, Ζαν Μισέλ Ολάς θέλει να συνεργαστεί με έναν προπονητή που έχει παραστάσεις κι οι δύο Γάλλοι ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις του.

Αρνητικό ρεκόρ για τη Λιόν δημιούργησε ο Σιλβίνιο παραμένοντας μόλις σε 11 αγώνες στον πάγκο της
08/10/2019 • 12:08

To αρνητικό ρεκόρ του Σιλβίνιο

Ο Βραζιλιάνος αποχώρησε από τον πάγκο της Λιόν ύστερα από μόλις 11 επίσημες αναμετρήσεις δημιουργώντας νέο αρνητικό ρεκόρ στην ιστορία του γαλλικού συλλόγου.

"Τρελάθηκαν" με τη νίκη οι στεφανουά
07/10/2019 • 00:10

Μπέριτς και... τέζα η Λυών (video)

Η Σεντ Ετιέν με γκολ του Μπέριτς στο 90ο λεπτό πήρε τη νίκη στο ντέρμπι με την Λυών. Νίκη για τον Κλοντ Πουέλ στο ντεμπούτο του στον πάγκο των στεφανουά.

Νίκη για τη Λίβερπουλ επί της Σάλτσμπουργκ
03/10/2019 • 06:19
Ζαν Μισέλ Ολάς, Λιόν
29/09/2019 • 22:20

Παράταση χρόνου σε Σιλβίνιο μέχρι το ντέρμπι έδωσε ο Ολάς (photo)

Λίγο μετά την ήττα της Λιόν από τη Ναντ, ο Πρόεδρος της Λιόν Ζαν Μισέλ Ολάς, επιτέθηκε μέσω του twitter στον δημοσιογράφο που καλύπτει το ρεπορτάζ της ομάδας, τον Βινσάντ Ντουλούκ που έγραψε άσχημη κριτική για τον προπονητή της ομάδας, Σιλβίνιο.

Ligue 1
26/09/2019 • 00:31
Ο Ντεπάι
17/09/2019 • 22:00
Ο Ματιέ Μποντμέρ με γκολ στις καθυστερήσεις, διαμόρφωσε το τελικό Αμιέν-Λιόν 2-2
13/09/2019 • 23:51

Νέα απώλεια για τη Λιόν (video)

Οι Λιονέ ανέτρεψαν το σκορ στο γαλλικό Βορρά στην έδρα της Αμιέν, ωστόσο οι γηπεδούχοι με γκολ του άλλοτε παίκτη της Λιόν, Ματιέ Μποντμέρ, πήραν την ισοπαλία 2-2 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.