Επιτέλους νίκη για τη Φίτεσε!

Η Φίτεσε επικράτησε της Βίλεμ 3-2, σχεδόν ένα μήνα μετά την προηγούμενη νίκη της στο πρωτάθλημα!
17/02/2019 • 02:30
Νίκη μετά από έναν μήνα για τη Φίτεσε!
H Φίτεσε αναζητούσε το τρίποντο που θα την εδραίωνε στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη και το βρήκε εντός έδρας απέναντι στη Βίλεμ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 με γκολ των Λίνσεν (5') και Όντεγκαρντ (59'). Η Βίλεμ μείωσε προσωρινά με τον Ισάκ στο 61', ενώ ο Κλαρκ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους στο 79ο λεπτό. Ο Βαγγέλης Παυλίδης σκόραρε στο 83' για να διαμορφώσει το τελικό 3-2. Ο Μάριος Βρουσάι αγωνίστηκε για 77 λεπτά πριν αντικαταστθεί. Η Φίτεσε βρίσκεται στην πέμπτη θέση με 33 βαθμούς και η Βίλεμ στην εντέκατη με 25.
26/05/2019 • 07:20

Ώρα κρίσης με διάθεση για γκολ, σε δύο μέτωπα στην Ιταλία

Η τελέυταία αγωνιστική στην Ιταλία έχει αγωνία για μια θέση στην πρώτη 4αδα την οποία έχει αγκαλιά η Αταλάντα όπως και στα όρια της γραμμής υποβιβασμού με το αποφασιστικό ματς να γίνεται στην Τοσκάνη. Παραγωγικά ματς περιμένουμε στην Γρανάδα και την Στοκχόλμη