Επιτέλους νίκη για τη Φίτεσε!

Η Φίτεσε επικράτησε της Βίλεμ 3-2, σχεδόν ένα μήνα μετά την προηγούμενη νίκη της στο πρωτάθλημα!
17/02/2019 • 02:30
Νίκη μετά από έναν μήνα για τη Φίτεσε!
H Φίτεσε αναζητούσε το τρίποντο που θα την εδραίωνε στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη και το βρήκε εντός έδρας απέναντι στη Βίλεμ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 με γκολ των Λίνσεν (5') και Όντεγκαρντ (59'). Η Βίλεμ μείωσε προσωρινά με τον Ισάκ στο 61', ενώ ο Κλαρκ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους στο 79ο λεπτό. Ο Βαγγέλης Παυλίδης σκόραρε στο 83' για να διαμορφώσει το τελικό 3-2. Ο Μάριος Βρουσάι αγωνίστηκε για 77 λεπτά πριν αντικαταστθεί. Η Φίτεσε βρίσκεται στην πέμπτη θέση με 33 βαθμούς και η Βίλεμ στην εντέκατη με 25.
23/03/2019 • 07:11

Ποντάρισμα στο "μπλε" και στα γκολ σε Εδιμβούργο, Νταντί, Γουίμπλεντον

Με σοβαρότητα θα πάρουν αυτό που θέλουν απόψε Ιταλία και Ελλάδα. Στο Ηνωμένο Βασίλειο είναι δεδομένο το προβάδισμα για Τρανμίρ, Φόρφαρ, Κρουσέϊντερς ενώ πιο ανταγωνιστικά και παραγωγικά αναμένονται τα ματς σε Εδιμβούργο, Γουίμπλεντον