"Τεσσάρα" η Νάπολι (video)

Με το Φερνάντο Γιορέντε να σημειώνει 2 γκολ η Νάπολι επικράτησε με 4-1 της Λέτσε στο "Via del Mare". Οι "παρτενοπέι" διαθέτουν την καλύτερη επίθεση στη Serie A με 13 γκολ σε 4 ματς.
0
Γιώργος Λιώρης
22/09/2019 • 18:20
Το ομορφότερο γκολ του ματς πέτυχε ο Ρουίθ
Η Λέτσε κατάφερε να περιορίσει την ομάδα του Κάρλο Αντσελότι μόνο στο πρώτο 20λεπτο. Από το 28ο λεπτό όμως που ο Γιορέντε άνοιξε το σκορ για τους "παρτενοπέι" η εικόνα του ματς άλλαξε ολοκληρωτικά.

Η Νάπολι πέτυχε και δεύτερο γκολ με πέναλτι του Ινσίνιε που καταλογίστηκε σε χέρι του Ταχτσίδη και με την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Φαμπιάν Ρουίθ σημειώνοντας το ωραιότερο γκολ του ματς "έγραψε" το 3-0.

Η Λέτσε ανέκτησε κίνητρο με τη συμπλήρωση μιας ώρας στο ματς, μειώνοντας με εκτέλεση πέναλτι από το Μανκόσου, αλλά η Νάπολι δεν της επέτρεψε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο πετυχαίνοντας με το Γιορέντε το τελικό 4-1.
22/10/2019 • 09:11

Δρόμος στρωμένος με "αγκάθια" για Μπάγερν, Σίτι και Τότεναμ!

Εμπόδια με διάφορες όψεις έχουν να αντιμετωπίσουν απόψε τα φαβορί σε Φάληρο, Μάντσεστερ και Λονδίνο. Με την αξιοπιστία τους είναι σε θέση να πάρουν αυτό που θέλουν η Ατλέτικο Μαδρίτης, η Γουέστ Μπρομ και η Κουϊνς Παρκ Ρέϊντζερς