Τα πάντα ανοιχτά στη "γειτονιά"

Η ολλανδική Άλκμααρ παραχώρησε ισοπαλία (1-1) στη βελγική Αντβέρπ και οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στη ρεβάνς της επόμενης εβδομάδας. Βασικός με τους Ολλανδούς ο Χατζηδιάκος.
22/08/2019 • 23:22
Ο Μποαντού, σκόρερ της Άλκμααρ στο ματς με την Αντβέρπ
Η Άλκμααρ αναγκάστηκε να παίξει στο γήπεδο της Τβέντε εξαιτίας του προβλήματος που προέκυψε με κομμάτι της οροφής του δικού της γηπέδου, γεγονός το οποίο η Αντβέρπ το εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο.

Στο 38ο λεπτό η βελγική ομάδα προηγήθηκε με τον Μπατουμπινσίκα και έβαλε ακόμα πιο δύσκολα στους γείτονες με τους οποίους βασικός αγωνίστηκε σε ένα ακόμα ματς ο Παντελής Χατζηδιάκος.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρνε Σλοτ θέλησε να ενισχύσει τη γραμμή κρούσης της ομάδας του με τρεις αλλαγές μέσα σε 18 λεπτά, κι ενώ από το 73ο λεπτό η Αντβέρπ έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μπούτα.

Εννιά λεπτά αργότερα ήρθε το γκολ της ισοφάρισης με τον Μποαντού, προϊόν της μεγάλης πίεσης που άσκησε η Αλκμάαρ.

Στάδιο: Τβέντε Στάντιον

Διαιτητής: Σρτζαν Γιοβάνοβιτς

Αλκμάαρ: Μπιζού, Σβένσον, Χατζιδιάκος, Φλάαρ, Όουγουεγιάν, Μίντσιο, Στενγκς, Κόουπμάινερς, Μποαντού, Ίντρισι, Γουίνταλ.

Αντβέρπ: Μπολάτ, Ντε Λάετ, Γιούκλεροντ, Λάμκελ Ζε, Ροντρίγκες, Ραφαέλοφ, Χόνγκλα Ίμα Λι, Μπατουμπινσίκα, Μπούτα, Χαρούν, Μποκανί.
21/10/2019 • 12:05