Καθάρισε με «3αρα» η Τσεχία

14/11/2012 • 22:32

Πολύ εύκολα η Τσεχία επικράτησε σε φιλική αναμέτρηση της γειτόνισσας της Σλοβακίας με 3-0.

Οι Τσέχοι προηγήθηκαν πολύ γρήγορα με δύο γκολ του Λάφατα στο 3ο και 6ο λεπτό του παιχνιδιού και ουσιαστικά καθάρισαν γρήγορα, γρήγορα τη νίκη.
Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 73ο λεπτό του παιχνιδιού ο Ντοκάλ. Οι Σλοβάκοι που είναι αντίπαλοι της εθνικής μας στον 7ο προκριματικό όμιλο του Παγκοσμίου κυπέλλου ήταν απογοητευτικοί στο μεγαλύτερο μέρος του ματς

ΤΣΕΧΙΑ: Βάσλικ, Γκέμπρε Σελασιέ, Σίβοκ (46' Λάτκα), Σούτσι, Λιμπέρσκι (74' Κάλας), Ντοκάλ, Όρντος (82' Ποσπίσιλ), Πλασίλ, Νταριντά (79' Χοράβα), Κρεΐσι (67' Βύντρα), Λαφάτα (67' Κόζακ).

ΣΛΟΒΑΚΙΑ: Κούτσιακ, Πέκαρικ (17' Σισκόφσκι), Χουμπόσαν, Σαλάτα (44' Γκουλντάν), Ζαμπάβνικ, Χάμσικ, Πετσόφσκι, Σαπάρα, Γκουεντέ (76' Χολόσκο), Στοκ (46' Μπάκος), Σιλβέστρ (46' Ντούρις).

14/10/2019 • 07:11