Πρώτο βήμα για τους Ουκρανούς

Σαφές προβάδισμα πρόκρισης στην τελική φάση του Euro πήρε η Ουκρανία με το 2-0 επί της Σλοβενίας.
14/11/2015 • 21:05
Σαφές προβάδισμα πρόκρισης στην τελική φάση του Euro πήρε η Ουκρανία με το 2-0 επί της Σλοβενίας. Η ομάδα του Φομένκο εκμεταλλεύτηκε την έδρα της στο πρώτο παιχνίδι μπαράζ και σκοράροντας από μία φορά σε κάθε ημίχρονο, έβαλε... πλώρη για τα γήπεδα της Γαλλίας.

Ο Γιαρμολένκο ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 22', ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σελέζνεφ στο 54'. Ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι στο 69', χάνοντας την ευκαιρία να κάνει ακόμη πιο απλά τα πράγματα για την ομάδα του.

Η Σλοβενία που είχε σε σπουδαία μέρα τον τερματοφύλακα Χαντάνοβιτς και διατήρησε έτσι το σκορ σε χαμηλά επίπεδα, άρχισε να απειλεί επιθετικά στα τελευταία λεπτά, όταν ήταν πλέον πολύ αργά.

Ουκρανία (Φομένκο): Πιάτοφ, Σέφτσουκ, Φεντέτσκι, Ρακίτσκι, Κατσερίντι, Γιαρμολένκο (90'+1' Καραφάεφ), Κονοπλιάνκα, Σίντορτσουκ, Ριμπάλκα, Γκαρμάς (80' Μαλινόφσκι), Σελέζνεφ (84' Κράβετς)

Σλοβενία (Κάτανετς): Χαντάνοβιτς, Σέζαρ, Ίλιτς, Τζόκιτς, Μπρέτσκο, Μπίρσα (73' Πέτσνικ), Ίλιτσιτς (53' Μπέζιακ), Καμπλ, Κριν, Κούρτιτς, Νοβάκοβιτς (90' Λιουμπίγιανκιτς)
19/06/2019 • 07:26

Προβάδισμα λογικής με γκολ για Αργεντινή, Κολομβία και Ελσίνκι

Η Ελσίνκι φαίνεται να έχει βρει κάποια καλά στοιχεία κι απόψε θα τα χρειαστεί με αντίπαλο μια ιδιαίτερα ανταγωνιστική. Προβάδισμα νίκης έχουν η ΚΡ του Ρέϊκιαβικ και η Βάρμπεργκς. Ακόμα πιο δυνατά φαβορί η Κολομβία με την Αργεντινή