Έτοιμος ο Αστέρας (video)

Ο Αστέρας Τρίπολης διέλυσε 5-2 τη Σπάρτη και έδειξε να είναι έτοιμος ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος.
04/09/2016 • 20:27
Αστέρας Τρίπολης

Οι Αρκάδες ήταν ανώτεροι και δίκαια πήραν τη νίκη κόντρα στην ομάδα της Σπάρτης παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα.

Στο τέλος του πρώτου μέρους η ομάδα του Μάκη Χάβου είχε ήδη πάρει το προβάδισμα με τρία γκολ. Συγκεκριμένα, το σκορ άνοιξε στο 22ο λεπτό ο Νίκο Φερνάντεθ ενώ στο 35’ ο Μπανούσης πέτυχε αυτογκόλ. Δύο λεπτά αργότερα ο Στανισάβλιεβιτς «χόρεψε» την άμυνα της Σπάρτης για το 3-0 ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 3-1 με τον Αναστασάκο, ο οποίος στο 64ο λεπτό πέτυχε και δεύτερο γκολ για το 3-2.

Ωστόσο, οι Αρκάδες είχαν άλλα δύο γκολ, με το νεαρό Συρεγγέλα να σκοράρει δις (77’, 79’).

ΣΠΑΡΤΗ: Μελίσσας, Σιώπης, Γκαλίτσιος, Γιαννίτσης, Παπαχρήστος , Μπανούσης, Οικονομόπουλος, Μπουντόπουλος, Βελλίνης, Ηλιόπουλος, Αναστασάκος.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Ντοναρούμα (62' Αθανασιάδης), Ιγκλέσιας (81' Γλέζος), Ίγκορ, Κυριακόπουλος, Χαμντανί, Τσάβες (32' Νάτσης), Νίκο Φερνάντεζ (78' Νικολακόπουλος), Κώτσιρας (65' Παπαγγελής), Στανισάβλιεβιτς, Μακροστέργιος, Συρεγγέλας.

22/08/2019 • 07:17

Πτήσεις "δικεφάλων" προς τους ομίλους. Ματς για γκολ σε Βαρσοβία, Τορίνο κι Αϊντχόφεν

Ως φαβορί θα παίξει ο ΠΑΟΚ στην Μπρατισλάβα. Πιο δύσκολο το ματς της ΑΕΚ με την Τραμπζονσπόρ στο άδειο από θεατές Ολυμπιακό στάδιο. Προοπτική παραγωγικότητας λόγω των ικανοτήτων των φιλοξενούμενων υπάρχει στην Αρμενία, στην Λιθουανία, στην Βαρσοβία και στο Τορίνο