“Λευκή” ισοπαλία

Χωρίς νικητή και γκολ τελείωσε το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα σε Ηρακλή και Δόξα Δράμας.
09/08/2015 • 22:21
Χωρίς νικητή και γκολ τελείωσε το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα σε Ηρακλή και Δόξα Δράμας. Ο “Γηραιός” είχε κάποιες ευκαιρίες για να σκοράρει, ωστόσο ο Καράδαης πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και κράτησε ανέπαφη την εστία του.

Στο πρώτο μέρος ο Ηρακλής είχε την υπεροχή και είχε και μία μεγάλη φάση για να μπει σε θέση οδηγού του σκορ. Συγκεκριμένα στο 17' ο Μακρής “έπιασε” την κεφαλιά, όμως ο  Κουμπρόγλου πάνω στη γραμμή έδιωξε και κράτησε το μηδέν.

Στην... επανάληψη κυριάρχησαν τα λάθη, παρόλα αυτά ο Ηρακλής έφτασε δύο φορές κοντά στο 1-0. Στο 56' ο  Καράδαης νίκησε τον Μπουλούτ στο τετ α τετ των δύο, ενώ έκανε το ίδιο και στο 89' σε προσπάθεια του Χαντί.

Οι συνθέσεις:
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Καράδαης, Λάσπαντζης, Ρεβυθόπουλος (46’ Χαριτίδης), Γκαρακλίδης, Σιάμπος (60’ Βραμέντσαλης), Στόικος (55’ Κανετίδης), Ντουτσαρίδης (69’ Πετρόπουλος), Ντος Σάντος (52’ Γκαϊδατζής), Γαϊδαρτζής (66’ Δούμπλατζης), Διαμαντίδης, Κουμπρόγλου (69’ Περσίδης).
ΗΡΑΚΛΗΣ: Γιαννίκογλου, Κάσσος, Σαραμαντάς, Καρασαλίδης, Τσότρας, Μακρής (62’ Αβραμίδης), Ζαμπάζης, Πασάς (62’ Μούχαλης), Μπουλούτ, Τσιλιανίδης (62’ Βέλλιος), Αμαραντίδης (67’ Χαντί).
24/04/2019 • 07:59

Ντέρμπι λεπτομερειών σε Μιλάνο, Βρέμη. Φαβορί "Σίτι", Σάλτσμπουργκ και Φέγενορντ

Σε ασυνήθιστες συνθήκες το ντέρμπι του Μάντσεστερ, πολύ πιο ανταγωνιστικά τα ματς κυπέλλου σε Μιλάνο και Βρέμη. Στην Ισπανία οι φιλοξενούμενοι είναι σε θέση να συμβάλλουν στην παραγωγικότητα των αναμετρήσεων της Μαδρίτης και της Λεβάντε με την Μπέτις