Στην πρώτη θέση η Καβάλα, νίκες για τα φαβορί

17/03/2019 • 23:42
Προσπέρασμα για την Καβάλα
  • shares
Η Καβάλα προσπέρασε τον Νέστο Χρυσούπολης στη βαθμολογία του πρώτου ομίλου της Γ' Εθνικής και μπαίνει ως φαβορί στην τελική ευθεία για την άνοδο στη Football League. Νίκες για Ολυμπιακό Βόλου, Νίκη Βόλου, Καλαμάτα και Βέροια.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος (22η αγωνιστική)

Νέστος Χρυσούπολης-Απόλλων Παραλιμνίου 2-2 
ΑΕ Καλαμπακίου-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-2 
Πανσερραϊκός-Ορφέας Ξάνθης             1-0 
Αλέξανδρος Κιλκίς-Ασπίδα Ξάνθης        3-0
Άρης Αβάτου-ΠΑΟΚ Κοσμίου               4-2
Αετός Ορφανού-Καβάλα                   1-2
Εθνικός Σιδηροκάστρου-Κεραυνός Πέρνης  0-3
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 22 αγώνες)

1 ΑΟ Καβάλα                 54
2 Νέστος Χρυσούπολης        53
3 Απόλλων Παραλιμνίου       38
4 Αετός Ορφανού             36
5 Πανσερραϊκός              36
6 Αλέξανδρος Κιλκίς         35
7 Άρης Αβάτου               35
8 Ορφέας Ξάνθης             32
9 Κεραυνός Πέρνης           30
10ΑΕ Καλαμπακίου            22
11Εθνικός Αλεξανδρούπολης   18
12Ασπίδα Ξάνθης             17
13ΠΑΟ Κοσμίου               13
14Εθνικός Σιδηροκάστρου     10
* Ο Κεραυνός Πέρνης έχει -3 βαθμούς.
 
2ος όμιλος (22η αγωνιστική)

Εδεσσαϊκός-ΠΑΟ Κουφαλίων       1-1 
Αγροτικός Αστέρας-ΑΣ Γιαννιτσά 1-0 
Μελιτέας Μελίτης-Νίκη Αγκαθιάς 1-1 
Ολυμπιακός Κυμίνων-Μακεδονικός 1-3 
Βέροια-Ερμής Αμυνταίου         3-0 
Άρης Παλαιοχωρίου-ΠΟ Τρίγλιας  1-2 
ΑΠΕ Λαγκαδά-Αλμωπός Αριδαίας   0-3 
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 22 αγώνες)

1 Βέροια                 48
2 Άρης Παλαιοχωρίου      44
3 Νίκη Αγκαθιάς          41
4 ΠΟ Τρίγλιας            40-21αγ.
5 Εδεσσαϊκός             38
6 Αλμωπός Αριδαίας       37
7 Αγροτικός Αστέρας      34
8 Μακεδονικός            32
9 ΑΣ Γιαννιτσά           30
10ΠΑΟ Κουφαλίων          18
11Ολυμπιακός Κυμίνων     15-21αγ.
12ΑΠΕ Λαγκαδά            13-21αγ.
13Ερμής Αμυνταίου        12
14Μελιτέας Μελίτης       12-21αγ.

3ος όμιλος (22η αγωνιστική)

Σούλι Παραμυθιάς-Μακεδονικός Φούφα               2-1 
Ναυπακτιακός Αστέρας-Θρίαμβος Σερβιανών          1-0 
Μακεδονικός Σιάτιστας-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 0-2 
Γρεβενά Αερατά-Κρόνος Αργυράδων                  0-3 
ΑΕ Λευκίμμης-Θεσπρωτός                           1-3 
ΑΟ Φλωριάδας-Τηλυκράτης Λευκάδας                 0-3 (α.α.)
Ρεπό: Αχέρων Καναλακίου
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 20 αγώνες)

1 Μακεδονικός Φούφας           41-21αγ.
2 Κρόνος Αργυράδων             40
3 Ναυπακτιακός Αστέρας         39
4 Σούλι Παραμυθιάς             37-21αγ.
5 ΑΕ Λευκίμμης                 36
6 Θεσπρωτός                    35
7 ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου        35
8 Τηλυκράτης Λευκάδας          30
9 Θρίαμβος Σερβιανών           28
10Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας   26-21αγ.
11Μακεδονικός Σιάτιστας        13-21αγ.
12Γρεβενά Αεράτα                5
13ΑΟ Φλωριάδας                  2

* Ο ΑΟ Φλωριάδας έχει -9 βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα και -6 βαθμούς στη νέα σεζόν.

4ος όμιλος (22η αγωνιστική)

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Θησέας Αγριάς 1-1 
Απόλλων Μακρυχωρίου-Φωκικός         3-4 
ΓΣ Αλμυρού-ΑΟ Στυλίδας              6-0 
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Νίκη Βόλου   2-4 
Ολυμπιακός Βόλου-ΑΟ Σελλάνων        3-1 
ΑΣ Μετέωρα-Πιερικός                 2-2 
Αστέρας Ιτέας-Αναγέννηση Καρδίτσας  3-0 (α.α.)
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 22 αγώνες)

1 Νίκη Βόλου             59
2 Ολυμπιακός Βόλου       59
3 Αστέρας Ιτέας          38
4 ΑΣ Μετέωρα             35
5 ΓΣ Αλμυρού             31
6 ΑΟ Σελλάνων            29
7 Οικονόμος Τσαριτσάνης  29
8 Θησέας Αγριάς          28-21αγ
9 Πιερικός               26
10Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 24
11Απόλλων Μακρυχωρίου    24-21αγ.
12ΑΟ Στυλίδας            24-21αγ.
13Φωκικός                13-21αγ.
14Αναγέννηση Καρδίτσας    1

* Η Αναγέννηση Καρδίτσας έχει -9 βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα και -6 βαθμούς στη νέα σεζόν.

5ος όμιλος (22η αγωνιστική)

ΟΦ Ιεράπετρας-Ατρόμητος Πειραιά  3-1 
Ατσαλένιος-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ            1-1 
ΑΟ Παλαιόχωρας-Προοδευτική       1-1 
ΑΟ Επισκοπής-Γιούχτας            1-1 
Εθνικός-Κερατσίνι                3-0 
Αμπελακιακός-ΑΕ Νέαπολης         2-0 
Ρεπό: Ιωνικός
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 20 αγώνες)

1 ΟΦ Ιεράπετρας       41-21αγ.
2 Εθνικός Πειραιώς    39
3 Ιωνικός             37
4 Γιούχτας            36
5 ΑΟ Επισκοπής        33
6 ΑΠΟ Κερατσίνι       30
7 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ          26
8 Ατσαλένιος          25
9 Προοδευτική         25-21αγ.
10Αμπελακιακός        22
11ΑΟ Παλαιόχωρας      20-21αγ.
12Ατρόμητος Πειραιά    9-21αγ.
13ΑΕ Νεάπολης          9
 
6ος όμιλος (22η αγωνιστική)

Φοίβος Κρεμαστής-Διαγόρας Ρόδου   1-2 
Πανηλειακός-Αστέρας Αμαλιάδας     5-1 
Θύελλα Ραφήνας-ΠΑΟ Βάρδας         2-1 
Πανμοβριακός-Παλληνιακός          0-1 
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Παναιγιάλειος 3-1 
Αχαρναϊκός-Ιάλυσος                0-0 
Ρεπό: Νίκη Τραγανού
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 20 αγώνες)

1 Ιάλυσος               51
2 Διαγόρας Ρόδου        47-21αγ.
3 ΠΑΟ Βάρδας            36-21αγ.
4 Παλληνιακός           33
5 Θύελλα Ραφήνας        33-21αγ.
6 Διαγόρας Βραχνεΐκων   31
7 Πανηλειακός           30
8 Νίκη Τραγανού         22
9 Αχαρναϊκός            21
10Πανμοβριακός          19
11Παναιγιάλειος         18
12Φοίβος Κρεμαστής      13-21αγ.
13Αστέρας Αμαλιάδας      3
 
7ος όμιλος (19η αγωνιστική)

Χαραυγιακός-Πανθηραϊκός    1-2 
Ηλυσιακός-Άγιος Ιερόθεος   0-0 
Χαλκίδα-Άγιοι Ανάργυροι    0-1 
Αιγάλεω-Κόρινθος           3-2 
Αιολικός-Απόλλων Ερέτριας  4-0 
Θύελλα Καμαρίου-Καλλιθέα   0-0 
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 19 αγώνες)

1 Αιγάλεω             47
2 Ηλυσιακός           35
3 Αιολικός            34
4 Πανθηραϊκός         30
5 Άγιοι Ανάργυροι     28
6 Άγιος Ιερόθεος      27
7 Θύελλα Καμαρίου     22
8 Καλλιθέα            20
9 Χαραυγιακός         20
10ΑΟ Χαλκίς           19
11ΠΑΣ Κόρινθος        17
12Απόλλων Ερέτριας     6
 
8ος όμιλος (22η αγωνιστική)

Αστέρας Βλαχιώτη-ΑΟ Κατασταρίου 1-1 
Πάμισος-Παναρκαδικός            0-0 
Μανδραϊκός-Ένωση Λέρνας         0-1 
Παναργειακός-Ερμιονίδα          1-0 
ΑΟ Υπάτου-Ασπρόπυργος           0-1 
ΑΟ Εικοσιμίας-ΑΕ Πελλάνας       0-2 
Αμβρυσσέας Διστόμου-Καλαμάτα    0-1 
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 22 αγώνες)

1 Καλαμάτα              56
2 Ασπρόπυργος           54
3 Παναργειακός          45
4 ΑΕ Ερμιονίδα          36
5 ΑΟ Υπάτου             35
6 ΑΕ Πελλάνας           35
7 ΑΟ Κατασταρίου        34
8 Παναρκαδικός          32
9 Αστέρας Βλαχιώτη      31
10Αμβρυσσέας Διστόμου   23
11Μανδραϊκός            22
12Ένωση Λέρνας          18
13Πάμισος Μεσσήνης       8
14ΑΟ Εικοσιμίας          2
Γράψτε το σχόλιο σας...
21/04/2019 • 07:11

Το θέλουν, μπορούν αλλά θα δυσκολευτούν Σέλτικ, Βαλένθια και Λιλ

Προβάδισμα νίκης με βάση την επίθεσή τους σε συνδυασμό με τις αδυναμίες των αντιπάλων τους έχουν η Σάλτσμπουργκ, η Μπορούσια Ντόρτμουντ, η Αϊντχόφεν αλλά και η Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ. Πιο αμφίρροπες οι αναμετρήσεις στην Τουλούζ και την Ανδαλουσία