Ο Ολυμπιακός το ντέρμπι του Βόλου

17/02/2019 • 21:16
Οι παίκτες του Ολυμπιακού Βόλου πανηγυρίζουν
  • shares
Με 2-0 ο Ολυμπιακός επικράτησε της Νίκης στο ντέρμπι του Βόλου για τον 4ο όμιλο της Γ' Εθνικής, πιάνοντάς τη στην κορυφή της βαθμολογίας. 

Στις αναμετρήσεις για τη 19η αγωνιστική στους επτά από τους οκτώ ομίλους της Γ΄ Εθνικής και της 17ης ημέρας στον 7ο, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος (19η αγωνιστική)

Απόλλων Παραλιμνίου-Αλέξανδρος Κιλκίς           2-0
Πανσερραϊκός-Άρης Αβάτου                        2-1
ΑΕ Καλαμπακίου-Αετός Ορφανού                    3-0
Νέστος Χρυσούπολης-Κεραυνός Πέρνης              1-0
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Σιδηροκάστρου   1-0
Ορφέας Ξάνθης-Καβάλα                            1-2
Ασπίδα Ξάνθης-ΠΑΟ Κοσμίου                       0-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 19 αγώνες)

Νέστος Χρυσούπολης        49
Καβάλα                    45
Απόλλων Παραλιμνίου       33
Αετός Ορφανού             32
Πανσερραϊκός              32
Ορφέας Ξάνθης             28
Άρης Αβάτου               28
Κεραυνός Πέρνης           27
Αλέξανδρος Κιλκίς         26
ΑΕ Καλαμπακίου            22
Εθνικός Αλεξανδρούπολης   15
ΠΑΟ Κοσμίου               13
Εθνικός Σιδηροκάστρου     10
Ασπίδα Ξάνθης             10
 
2ος όμιλος (19η αγωνιστική)

ΠΑΟ Κουφαλίων-Ολυμπιακός Κυμίνων      2-0
Μελιτέας Μελίτης-Βέροια               0-4
Αγροτικός Αστέρας-Άρης Παλαιοχωρίου   2-2
Εδεσσαϊκός-Αλμωπός Αριδαίας           1-0
ΑΣ Γιαννιτσά-ΑΠΕ Λαγκαδά              3-0
Νίκη Αγκαθιάς-ΠΟ Τρίγλιας             3-0
Μακεδονικός-Ερμής Αμυνταίου           1-1
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 19 αγώνες)

Βέροια               42 -18αγ.
Άρης Παλαιοχωρίου    40
Νίκη Αγκαθιάς        39
ΠΟ Τρίγλιας          34
Εδεσσαϊκός           33
Αγροτικός Αστέρας    29
Αλμωπός Αριδαίας     28
ΑΣ Γιαννιτσά         26 -18αγ.
Μακεδονικός          25
Ολυμπιακός Κυμίνων   17 -18αγ.
ΠΑΟ Κουφαλίων        16
ΑΠΕ Λαγκαδά          13
Ερμής Αμυνταίου      12
Μελιτέας Μελίτης      5 -18αγ.
 
3ος όμιλος (19η αγωνιστική)

Μακεδονικός Φούφας-Γρεβενά Αεράτα             6-0
Μακεδονικός Σιάτιστας-Αχέρων Καναλακίου       1-2
Σούλι Παραμυθιάς-Θεσπρωτός                    0-0
Θρίαμβος Σερβιανών-ΑΕ Λευκίμμης               2-2
Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας-Τηλυκράτης Λευκάδας   1-2
Ναυπακτιακός Αστέρας-ΑΟ Φλωριάδας             3-0 (α.α.)
Ρεπό: Κρόνος Αργυράδων
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 18 αγώνες)

Μακεδονικός Φούφας        37
Κρόνος Αργυράδων          33 -17αγ.
Ναυπακτιακός Αστέρας      32 -17αγ.
ΑΕ Λευκίμμης              32 -17αγ.
Σούλι Παραμυθιάς          30
Θεσπρωτός                 29
Αχέρων Καναλακίου         28 -17αγ.
Τηλυκράτης Λευκάδας       27
Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας   23 -17αγ.
Θρίαμβος Σερβιανών        22 -17αγ.
Μακεδονικός Σιάτιστας     13
Γρεβενά Αεράτα             5
ΑΟ Φλωριάδας              -7
* Ο ΑΟ Φλωριάδας έχει -9 βαθμούς.
 
4ος όμιλος (19η αγωνιστική)

ΑΟ Σελλάνων-Οικονόμος Τσαριτσάνης   1-2
Αστέρας Ιτέας-Απόλλων Μακρυχωρίου   2-0
ΑΣ Μετέωρα-ΓΣ Αλμυρού               0-3
Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου         2-0
Πιερικός-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας     0-0
Θησέας Αγριάς-Φωκικός               3-1
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΟ Στυλίδας    0-3 (α.α.)
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 19 αγώνες)

Νίκη Βόλου               50
Ολυμπιακός Βόλου         50
Αστέρας Ιτέας            34
ΑΣ Μετέωρα               33
Θησέας Αγριάς            29
Οικονόμος Τσαριτσάνης    26
Αλμυρός                  26
ΑΟ Σελλάνων              25
Πιερικός                 23
Απόλλων Μακρυχωρίου      21
ΑΟ Στυλίδας              20
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας   20
Φωκικός                  13
Αναγέννηση Καρδίτσας     -5
* Η Αναγέννηση Καρδίτσας έχει -6 βαθμούς.

5ος όμιλος (19η αγωνιστική)

Ατρόμητος Πειραιά-ΑΟ Επισκοπής   1-3
ΑΟ Παλαιοχώρας-Ιωνικός           0-0
Ατσαλένιος-Εθνικός Πειραιά       3-0
ΟΦ Ιεράπετρας-ΑΕ Νεάπολης        4-1
ΑΕΕΚ-Αμπελακιακός                2-1
Προοδευτική-Κερατσίνι            2-2
Ρεπό: Γιούχτας
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 18 αγώνες)

ΟΦ Ιεράπετρας       35
Εθνικός Πειραιά     34 -17αγ.
Γιούχτας            33 -17αγ.
Ιωνικός             33
ΑΟ Επισκοπής        28 -17αγ.
Κερατσίνι           27
ΑΕΕΚ                23 -17αγ.
Ατσαλένιος          21 -17αγ.
Προοδευτική         20
Αμπελακιακός        18 -17αγ.
ΑΟ Παλαιοχώρας      16
Ατρόμητος Πειραιά    9
ΑΕ Νεάπολης          9
 
6ος όμιλος (19η αγωνιστική)

Φοίβος Κρεμαστής-Ιάλυσος          0-2
Αστέρας Αμαλιάδας-Αχαρναϊκός      0-4
Παμβουπρασιακός-Παναιγιάλειος     2-1
Διαγόρας Ρόδου-Πανμοβριακός       3-0
Θύελλα Ραφήνας-Νίκη Τραγανού      0-0
Πανηλειακός-Διαγόρας Βραχνέικων   0-1
Ρεπό: Παλληνιακός
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 18 αγώνες)

Ιάλυσος               47
Διαγόρας Ρόδου        41
Παμβουπρασιακός       33
Παλληνιακός           26 -17αγ.
Θύελλα Ραφήνας        26
Πανηλειακός           24 -17αγ.
Διαγόρας Βραχνέικων   24 -17αγ.
Αχαρναϊκός            20 -17αγ.
Νίκη Τραγανού         19
Πανμοβριακός          16 -17αγ.
Παναιγιάλειος         15
Φοίβος Κρεμαστής      12
Αστέρας Αμαλιάδας      3 -17αγ.
 
7ος όμιλος (17η αγωνιστική)

Πανθηραϊκός-Απόλλων Ερέτριας   1-0
Ηλυσιακός-Καλλιθέα             2-1
Χαλκίδα-Θύελλα Καμαρίου        1-1
Αιγάλεω-Αιολικός               1-0
Χαραυγιακός-Άγιοι Ανάργυροι    1-0
Άγιος Ιερόθεος-Κόρινθος        3-0
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 17 αγώνες)

Αιγάλεω            44
Ηλυσιακός          33
Αιολικός           28
Πανθηραϊκός        26
Άγιοι Ανάργυροι    24
Άγιος Ιερόθεος     23
Θύελλα Καμαρίου    21
Χαραυγιακός        20
Καλλιθέα           16
Κόρινθος           16
Χαλκίδα            16
Απόλλων Ερέτριας    6
 
8ος όμιλος (19η αγωνιστική)

Πελλάνας Καστορείου-Παναρκαδικός   1-0
Καλαμάτα-ΑΟ Κατασταρίου            0-0
Ερμιονίδα-Αμβρυσσέας Διστόμου      2-1
ΑΟ Εικοσιμίας-Αστέρας Βλαχιώτη     0-0
ΑΟ Υπάτου-Πάμισσος Μεσσήνης        3-0
Παναργειακός-Ένωση Λέρνας          1-0
Ένωση Ασπροπύργου-Μανδραϊκός       4-0
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 19 αγώνες)

Καλαμάτα              49
Ένωση Ασπροπύργου     45
Παναργειακός          39
Ερμιονίδα             33
ΑΟ Κατασταρίου        30
Πελλάνας Καστορείου   29
ΑΟ Υπάτου             29
Παναρκαδικός          25
Αστέρας Βλαχιώτη      24
Αμβρυσσέας Διστόμου   23
Μανδραϊκός            21
Ένωση Λέρνας          15
Πάμισος Μεσσήνης       7
ΑΟ Εικοσιμίας          2
Γράψτε το σχόλιο σας...
24/05/2019 • 08:00

Αγωνία επιβίωσης στη Γαλλία. Επιθετικός οίστρος σε Τσεχία, Κωνσταντινούπολη, Μάλαγα

Η Καέν θέλει μόνο νίκη και στραβοπάτημα της Αμιάν. Οι φιλοξενούμενοι στα δύο ματς ρυθμίζουν τις εξελίξεις με λιγότερο αξιόπιστη την περίπτωση της Μπορντό. Προβάδισμα νίκης με καλή προοπτική έχουν απόψε η Μλάντα Μπόλεσλαβ, η Μπεσικτάς και η ΑΙΚ Στοκχόλμης