Ήττες για Καλαμάτα και Ιεράπετρα - Όλα τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής

Ο ΟΦ Ιεράπετρας γνώρισε την πρώτη του ήττα στο κρητικό ντέρμπι του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής, ενώ η Καλαμάτα ηττήθηκε από τον Αστέρα Βλαχιώτη στον 8ο όμιλο και ο Κρόνος από τον Αχέροντα (3ος όμιλος).
20/01/2019 • 23:27
Στιγμή από το παιχνίδι Ατσαλένιος - Ιεράπετρα
  • shares
Ο ΟΦ Ιεράπετρας γνώρισε την πρώτη του ήττα στο κρητικό ντέρμπι του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής, ενώ η Καλαμάτα ηττήθηκε από τον Αστέρα Βλαχιώτη στον 8ο όμιλο και ο Κρόνος από τον Αχέροντα (3ος όμιλος). Νίκες για τους πρωτοπόρους Νέστο Χρυσούπολης (1ος όμιλος), Άρη Παλαιοχωρίου (2ο όμιλο), Νίκη Βόλου (4ο όμιλο), Ιάλυσο (6ο όμιλο) και Αιγάλεω (7ο όμιλο). 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής:

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου-Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0 
Κεραυνός Πέρνης-Καβάλα 0-2 
Αετός Ορφανού-ΠΑΟ Κοσμίου 3-0 
Άρης Αβάτου-Ασπίδα Ξάνθης 1-0 
Αλέξανδρος Κιλκίς-Ορφέας Ξάνθης 2-1 
Πανσερραϊκός-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-2 
ΑΕ Καλαμπακίου-Νέστος Χρυσούπολης 1-2 

2ος όμιλος

ΠΑΟ Κουφαλίων-ΑΠΕ Λαγκαδά 1-0 
Αλμωπός Αριδαίας-ΠΟ Τρίγλιας 2-0 
Άρης Παλαιοχωρίου-Ερμής Αμυνταίου 3-2 
Βέροια-Μακεδονικός 3-1 
Ολυμπιακός Κυμίνων-Νίκη Αγκαθιάς 0-1 
Αγροτικός Αστέρας-Εδεσσαϊκός 0-0 
Μελιτέας Μελίτης-ΑΣ Γιαννιτσά (30/1)

3ος όμιλος

Θεσπρωτός-Τηλυκράτης Λευκάδας 0-1 
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Κρόνος Αργυράδων 1-0 
Ναυπακτιακός Αστέρας-Σούλι Παραμυθιάς 2-1 
Μακεδονικός Φούφα-ΑΕ Λευκίμμης (30/1)
Γρεβενά Αεράτα-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθεάς (30/1)
Μακεδονικός Σιάτιστας-Θρίαμβος Σερβιανών (30/1)

Ρεπό: ΑΟ Φλωριάδας

4ος όμιλος

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 α.α 
Αστέρας Ιτεάς-Πιερικός 2-1 
ΑΣ Μετέωρα-Ολυμπιακός Βόλου 2-0 
ΑΟ Σελλάνων-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1 
Νίκη Βόλου-ΑΟ Στυλίδας 8-0 
ΓΣ Αλμυρού-Φωκικός 0-0 
Απόλλων Μακρυχωρίου-Θησέας Αγριάς 1-2 

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά-Αμπελακιακός 1-1 
ΑΕ Νεάπολης-Κερατσίνι 2-3 
Ιωνικός-Γιούχτας 0-0 
Επισκοπή-Προοδευτική 0-2
ΑΟ Παλαιόχωρας-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-2 
Ατσαλένιος-ΟΦ Ιεράπετρας 3-2 

Ρεπό: Εθνικός

6ος όμιλος

Διαγόρας-Αχαρναϊκός 1-0 
Πανηλειακός-Φοίβος Κρεμαστής 2-0 
Ιάλυσος-Παναιγιάλειος 3-0 
Νίκη Τραγανού-Παλληνιακός 2-2 
Πανμοβριακός-ΠΑΟ Βάρδας 1-1 
Θύελλα Ραφήνας-Αστέρας Αμαλιάδας 3-0 

Ρεπό: Διαγόρας Βραχνεΐκων

7ος όμιλος – 14η αγωνιστική

Θύελλα Καμαρίου-Απόλλων Ερέτριας 3-0 
Αιολικός-Κόρινθος 4-0 
Αιγάλεω-Άγιοι Ανάργυροι 2-1 
Χαλκίδα-Άγιος Ιερόθεος 0-2 
Ηλυσιακός-Πανθηραϊκός 1-1 
Καλλιθέα-Χαραυγιακός 1-1 

8ος όμιλος

Πάμισος-ΑΟ Κατασταρίου (21/1)
ΑΟ Εικοσιμίας-Ασπρόπυργος 0-4 
ΑΟ Υπάτου-Παναργειακός 0-1 
Αστέρας Βλαχιώτη-Καλαμάτα 1-0 
Αμβρυσσέας Διστόμου-ΑΕ Πελλάνας 0-1 
Ερμιονίδα-Μανδραϊκός 3-0 
Ένωση Λέρνας-Παναρκαδικός 3-0 
Γράψτε το σχόλιο σας...
24/05/2019 • 08:00

Αγωνία επιβίωσης στη Γαλλία. Επιθετικός οίστρος σε Τσεχία, Κωνσταντινούπολη, Μάλαγα

Η Καέν θέλει μόνο νίκη και στραβοπάτημα της Αμιάν. Οι φιλοξενούμενοι στα δύο ματς ρυθμίζουν τις εξελίξεις με λιγότερο αξιόπιστη την περίπτωση της Μπορντό. Προβάδισμα νίκης με καλή προοπτική έχουν απόψε η Μλάντα Μπόλεσλαβ, η Μπεσικτάς και η ΑΙΚ Στοκχόλμης