Το 3/3 Πανσερραϊκός και Καλαμάτα

14/10/2018 • 22:40
μπάλα
  • shares
Το απόλυτό τους στις πρώτες τρεις αγωνιστικές της Γ' Εθνικής,  διατήρησαν Πανσερραϊκός και Καλαμάτα.

Η ομάδα των Σερρών είχε εύκολο απόγευμα με 4-1 επί της Ασπίδας Ξάνθης, μένοντας μόνη πρώτη στον πρώτο όμιλο με 9 βαθμούς. 

Όμοια πορεία και για τη "μαύρη θύελλα" μετά το άνετο 0-4 επί της Εικοσιμίας, που τη φέρνει στην κορυφή του 8ου ομίλου μαζί με τον Παναργειακό.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής των ομίλων της Γ' Εθνικής κατηγορίας:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Παραλιμνίου-Κεραυνός Πέρνης          1-0
Αετός Ορφανού-Εθνικός Σιδηροκάστρου          0-0
Άρης Αβάτου-Καβάλα                           0-0
Αλέξανδρος Κιλκίς-ΠΑΟ Κοσμίου                0-0
Πανσερραϊκός-Ασπίς Ξάνθης                    4-1
ΑΕ Καλαμπακίου-Ορφέας Ξάνθης                 1-2
Νέστος Χρυσούπολης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης   4-2
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Πανσερραϊκός               9
Άρης Αβάτου                7
Ορφέας Ξάνθης              7
Καβάλα                     5
Εθνικός Σιδηροκάστρου      5
Νέστος Χρυσούπολης         5
Αετός Ορφανού              4
Απόλλων Παραλιμνίου        4
Ασπίς Ξάνθης               3
Αλέξανδρος Κιλκίς          3
Κεραυνός Πέρνης            1
ΑΕ Καλαμπακίου             1
ΠΑΟ Κοσμίου                1
Εθνικός Αλεξανδρούπολης    0

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΟ Κουφαλίων-Αλμωπός Αριδαίας       0-0
Άρης Παλαιοχωρίου-Λαγκαδάς           1-0
Ελπίς Σκουτάρεως-ΠΟ Τρίγλιας         0-0
Ολυμπιακός Κυμίνων-Ερμής Αμυνταίου   1-1
Μελιτεύς Μελίτης-Μακεδονικός         3-2
Αγροτικός Αστέρας-Νίκη Αγκαθιάς      0-1
Εδεσσαϊκός-ΑΣ Γιαννιτσά              1-2
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

ΠΟ Τρίγλιας           7
Νίκη Αγκαθιάς         7
ΑΣ Γιαννιτσά          6
Άρης Παλαιοχωρίου     6
Εδεσσαϊκός            4
Αλμωπός Αριδαίας      4
Λαγκαδάς              4
Ελπίς Σκουτάρεως      4
Μελιτεύς Μελίτης      4
Μακεδονικός           3
Ολυμπιακός Κυμίνων    3
Ερμής Αμυνταίου       2
Αγροτικός Αστέρας     1
ΠΑΟ Κουφαλίων         1

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Μακεδονικός Φούφα-Θεσπρωτός                       2-1
ΑΟ Φλωριάδας-ΑΕ Λεκίμμης                          0-2
Αχέρων Καναλακίου-Τηλυκράτης                      1-1
Μακεδονικός Σιάτιστας-Κρόνος Αργυράδων            0-0
Ναυπακτιακός Αστέρας-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας   2-1
Σούλι Παραμυθίας-Θρίαμβος Σερβιανών               1-1
Ρεπό: Γρεβενά Αεράτα
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Ναυπακτιακός Αστέρας          7
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας    6
Σούλι Παραμυθίας              5
Τηλυκράτης                    5
Αχέρων Καναλακίου             5
Μακεδονικός Φούφα             5
ΑΕ Λεκίμμης                   4 -2αγ.
Κρόνος Αργυράδων              3
Μακεδονικός Σιάτιστας         2
Θρίαμβος Σερβιανών            2
Θεσπρωτός                     1
Γρεβενά Αεράτα                0 -2αγ.
ΑΟ Φλωριάδας                  0 -2αγ.

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Ολυμπιακός Βόλου-Πιερικός        5-1
ΑΟ Σελλάνων-Νίκη Βόλου           1-1
Αλμυρός-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας   1-1
Απόλλων Μακρυχωρίου-ΑΟ Στυλίς    1-2
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Φωκικός    2-1
Αστέρας Ιτέας-Θησέας Αγριάς      1-0
Μετέωρα-Αναγέννηση Καρδίτσας     5-0
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Ολυμπιακός Βόλου          9
Νίκη Βόλου                7
ΑΟ Σελλάνων               7
Μετέωρα                   6
Οικονόμος Τσαριτσάνης     6
Αλμυρός                   5
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας    4
Αστέρας Ιτέας             4
Θησέας Αγριάς             3
ΑΟ Στυλίς                 3
Απόλλων Μακρυχωρίου       3
Φωκικός                   1
Πιερικός                  1
Αναγέννηση Καρδίτσας      0

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Πειραιά-ΑΕ Νεάπολης   1-0
Εθνικός-Αμπελακιακός            1-0
Ιωνικός-Κερατσίνι               0-1
ΑΟ Παλαιοχώρας-Γιούχτας         0-2
Ατσαλένιος-Προοδευτική          1-0
ΟΦ Ιεράπετρας-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ        2-0
Ρεπό: ΑΟ Επισκοπής
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Γιούχτας             9
Κερατσίνι            7
Ατσαλένιος           7
ΟΦ Ιεράπετρας        7
Εθνικός              6 -2αγ.
Ατρόμητος Πειραιά    4
Αμπελακιακός         3 -2αγ.
ΑΟ Επισκοπής         3 -2αγ.
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ           1 -2αγ.
ΑΟ Παλαιοχώρας       1
Ιωνικός              0 -2αγ.
Προοδευτική          0
ΑΕ Νεάπολης          0
 
6ος ΟΜΙΛΟΣ

Φοίβος Κρεμαστής-Αστέρας Αμαλιάδας   0-0
Διαγόρας Ρόδου-Ιάλυσος               0-1
Διαγόρας Βραχνέικων-Αχαρναϊκός       2-0
Νίκη Τραγάνου-Παναιγιάλειος          1-4
Θύελλα Ραφήνας-Παλληνιακός           0-3
Πανηλειακός-Παμβουπρασιακός          3-2
Ρεπό: Πανμοβριακός
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Παλληνιακός            6 -2αγ.
Ιάλυσος                6 -2αγ.
Πανηλειακός            6
Διαγόρας Ρόδου         6
Θύελλα Ραφήνας         6
Παμβουπρασιακός        6
Διαγόρας Βραχνέικων    3 -2αγ.
Παναιγιάλειος          3
Φοίβος Κρεμαστής       2
Αστέρας Αμαλιάδας      2
Πανμοβριακός           1 -2αγ.
Νίκη Τραγάνου          1
Αχαρναϊκός             0 -2αγ.
 
7ος ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Ερέτριας-Θύελλα Καμαρίου   1-4
Κόρινθος-Αιολικός                  0-1
ΑΟ Αγ. Αναργύρων-Αιγάλεω           1-1
Άγιος Ιερόθεος-Χαλκίδα             3-0
Πανθηραϊκός-Ηλυσιακός              2-0
Χαραυγιακός-Καλλιθέα               2-0
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Αιολικός            7
Θύελλα Καμαρίου     6 -2αγ.
Άγιος Ιερόθεος      6
ΑΟ Αγ. Αναργύρων    5
Αιγάλεω             4 -2αγ.
Ηλυσιακός           4
Χαλκίδα             4
Χαραυγιακός         4
Πανθηραϊκός         3 -2αγ.
Καλλιθέα            1
Κόρινθος            0 -2αγ.
Απόλλων Ερέτριας    0
 
8ος ΟΜΙΛΟΣ

Αμβρυσσέας-ΑΟ Κατασταρίου        0-0
ΑΟ Εικοσιμίας-Καλαμάτα           0-4
ΑΟ Ύπατου-Πέλλανας Καστορείου    0-1
Παναργειακός-Ένωση Ασπροπύργου   1-0
Ερμιονίδα-Λέρνα                  1-0
Πάμισσος Μεσσήνης-Μανδραϊκός     1-2
Αστέρας Βλαχιώτη-Παναρκαδικός    2-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Καλαμάτα               9
Παναργειακός           9
Ερμιονίδα              7
Πέλλανας Καστορείου    7
Ένωση Ασπροπύργου      6
ΑΟ Κατασταρίου         5
Μανδραϊκός             5
Παναρκαδικός           4
ΑΟ Ύπατου              3
Αμβρυσσέας             2
Αστέρας Βλαχιώτη       1
Πάμισσος Μεσσήνης      0
ΑΟ Εικοσιμίας          0
Λέρνα                  0
Γράψτε το σχόλιο σας...
16/07/2019 • 07:03

Ρεβάνς με ρυθμό και γκολ σε Βαλέτα και Βελιγράδι (video)

Η πιο μεγάλη των προκριματικών έγινε στην Μολδαβία όπου η σχεδόν άγνωστη Σαμπουρτάλο νίκησε με 3-0. Τώρα η Σέριφ ψάχνει με τις εμπειρίες της ένα θαύμα! Η αποτελεσματικότητα θα φέρει την πρόκριση στο Βελιγράδι, τη Βαλέτα και τα νησιά Φερόε