Σέντρα στη Γ' Εθνική

Αυτό το Σαββατοκύριακο αρχίζει το πρωτάθλημα της Γ'Εθνικής για τη σεζόν 2018-19 και 107 ομάδες ρίχνονται στη "μάχη".
28/09/2018 • 16:00
Πρόγραμμα Γ Εθνικής
  • shares
Αυτό το Σαββατοκύριακο αρχίζει το πρωτάθλημα της Γ'Εθνικής για τη σεζόν 2018-19 και 107 ομάδες ρίχνονται στη "μάχη". 

Η τρίτη κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου είναι χωρισμένη σε οκτώ ομίλους και στο τέλος της κανονικής διάρκειας, οι πρωταθλήτριες θα παίξουν σε ένα μίνι πρωτάθλημα, όπου θα διεκδικήσουν τα τέσσερα εισιτήρια ανόδου. 

Όλοι οι αγώνες αρχίζουν στις 16:00, εκτός από τρεις αναμετρήσεις, ενώ από την πρεμιέρα ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Εθνικός - Προοδευτική (5ος όμιλος), Διαγόρας Ρόδου - Παναιγιάλειος (6ος όμιλος).

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Παραλιμνίου-Καβάλα               30/9

Εθνικός Σιδηροκάστρου-ΠΑΟ Κοσμίου       30/9

Κεραυνός Πέρνης-Ασπίς Ξάνθης           30/9

Αετός Ορφανού-Ορφέας Ξάνθης             30/9

Άρης Αβάτου-Εθνικός Αλεξανδρούπολης    30/9

Αλέξανδρος Κιλκίς-Νέστος Χρυσούπολης   30/9

Πανσερραϊκός-ΑΕ Καλαμπακίου            30/9


2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΟ Κουφαλίων-ΠΟ Νέας Τρίγλιας         30/9

Λαγκαδάς-Ερμής Αμυνταίου               30/9

Αλμωπός Αριδαίας-Μακεδονικός           30/9

Άρης Παλαιοχωρίου-Νίκη Αγκαθιάς       30/9

Ελπίς Σκουτάρεως-Γιαννιτσά           30/9

Ολυμπιακός Κυμίνων-Εδεσσαϊκός         30/9

Μελιτεύς Μελίτης-Αγροτικός Αστέρας     30/9


3ος ΟΜΙΛΟΣ

Μακεδονικός Φούφα-Τηλυκράτης                  30/9

Θεσπρωτός-Κρόνος Αργυράδων                  30/9

ΑΟ Φλωριάδας-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας     30/9

Αχέρων Καναλακίου-Θρίαμβος Σερβιανών          30/9

Γρεβενά Αεράτα-Σούλι Παραμυθίας                     30/9

Μακεδονικός Σιάτιστας-Ναυπακτιακός Αστέρας  30/9

Ρεπό: ΑΕ Λευκίμμης

 
4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Σελλάνων-ΑΟ Στυλίς                    30/9

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Φωκικός            30/9

Νίκη Βόλου-Θησέας Αγριάς                  30/9

Αλμυρός-Αναγέννηση Καρδίτσας              30/9

Απόλλων Μακρυχωρίου-Πιερικός            30/9

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Ολυμπιακός Βόλου    30/9

Αστέρας Ιτέας-Μετέωρα                    30/9

 
5ος ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Πειραιά-Κερατσίνι    30/9

ΑΕ Νεάπολης-Γιούχτας          30/9

Εθνικός-Προοδευτική            30/9

Ιωνικός-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ            30/9

ΑΟ Επισκοπής-Ιεράπετρα        30/9

ΑΟ Παλαιοχώρας-Ατσαλένιος      30/9

Ρεπό: Αμπελακιακός

 
6ος ΟΜΙΛΟΣ

Πανμοβριακός-Φοίβος Κρεμαστής          29/9 (14:45)

Διαγόρας Ρόδου-Παναιγιάλειος          30/9 (13:30)

Ιάλυσος-Παλληνιακός                    30/9

Διαγόρας Βραχνέικων-Παμβουπρασιακός    30/9

Νίκη Τραγάνου-Αστέρας Αμαλιάδας        30/9

Θύελλα Ραφήνας-Πανηλειακός            30/9

Ρεπό: Αχαρναϊκός

 
7ος ΟΜΙΛΟΣ

Καλλιθέα-Χαλκίδα                  29/9

Θύελλα Καμαρίου-Αιγάλεω            30/9   (12:00)

Χαραυγιακός-Αιολικός              30/9

Απόλλων Ερέτριας-Ηλυσιακός        30/9

Κόρινθος-Πανθηραϊκός              30/9

ΑΟ Αγ. Αναργύρων-Άγιος Ιερόθεος    30/9

 
8ος ΟΜΙΛΟΣ

Μανδραϊκός-ΑΟ Κατασταρίου                30/9 (14:00)

ΑΟ Εικοσιμίας-ΑΟ Ύπατου                30/9 (14:00)

Αμβρυσσέας-Παναργειακός                  30/9 (15:00)

Ερμιονίδα-Παναρκαδικός                  30/9

Λέρνα-Καλαμάτα                          30/9

Πάμισσος Μεσσήνης-Πελλάνας Καστορείου    30/9

Αστέρας Βλαχιώτη-Ένωση Ασπροπύργου      30/9
Γράψτε το σχόλιο σας...
20/05/2019 • 09:58

Ντέρμπι ανόδου στο Αλμπαθέτε. Σε δοκιμασία οι αντοχές της Λάτσιο και της Φενέρ

Καθοριστικός ο αγώνας της Αλμπαθέτε με τη Γρανάδα. Νίκη επιβίωσης θέλει η Ερζουρούμσπορ στην Τουρκία σε ένα ματς που θα κριθεί στην αποτελεσματικότητα. Κάτι ανάλογο ισχύει και για την αναμέτρηση της Γκέτεμποργκ με τη Χάμαρμπι