Νέα απώλεια για Ηρακλή

11/11/2013 • 20:10
Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι έμεινε ο Ηρακλής, ο οποίος ήρθε ισόπαλος 1-1 με τη Δόξα Δράμας για την 7η αγωνιστική του Βόρειου ομίλου της Football League.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι, ήλεγξαν το ρυθμό και έχασαν μεγάλες ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ με τους Τσιλιανίδη (21') και Τάι (26').

Αντίθετα η Δόξα, παρότι αρκέστηκε σε έναν πιο παθητικό ρόλο, ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη φάση που δημιούργησε. Έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ρούτση, ο Κάσσος με κεφαλιά νίκησε τον Χουάντερσον και έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Η αντίδραση του «γηραιού» ήρθε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο Κυριάκος έφυγε στην κόντρα και με δυνατό σουτ ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, Κατσικογιάννη.

Μετά τη νέα απώλεια ο Ηρακλής βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας με 8 βαθμούς, ενώ η Δόξα είναι 11η με 6 βαθμούς έπειτα από επτά αγωνιστικές.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ηρακλής (Γ. Όγιος): Χουάντερσον, Παπαστεριανός, Μπριλάκης, Μπουκουβάλας, Tσιλιανίδης, Λίμα, Πουρτουλίδης, Κυριάκος,
Ματσούκας, Ονουάτσι, Ταϊ.

Δόξα Δράμας (Κ. Βασιλακάκης): Δαύκος, Γελαδάρης, Κάσσος, Στόϊκος, Ρούτσης, Βλασόπουλος, Μιλένκοβιτς, Χιντασέλι, Στεργιανός, Λιαπάκης, Ετόβ.

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Καραλής, Σιαμέτης (Ηπείρου)
16/07/2019 • 07:03

Ρεβάνς με ρυθμό και γκολ σε Βαλέτα και Βελιγράδι (video)

Η πιο μεγάλη των προκριματικών έγινε στην Μολδαβία όπου η σχεδόν άγνωστη Σαμπουρτάλο νίκησε με 3-0. Τώρα η Σέριφ ψάχνει με τις εμπειρίες της ένα θαύμα! Η αποτελεσματικότητα θα φέρει την πρόκριση στο Βελιγράδι, τη Βαλέτα και τα νησιά Φερόε