Αήττητος και έτοιμος για πλέι οφ ο Αιγινιακός

24/02/2014 • 17:27
Τη δεύτερη ήττα της στα τρία τελευταία παιχνίδια γνώρισε η Κασσιόπη/Κέρκυρα, με θύτη τον Αιγινιακό αυτή τη φορά, με 1-0, για την 21η αγωνιστική του Βόρειου Ομίλου της Φούτμπολ Λιγκ.

Με το αποτέλεσμα αυτό οι Επτανήσιοι έχασαν κι άλλο έδαφος, όμως παραμένουν πρώτοι με 47 βαθμούς, ενώ η Νίκη Βόλου βρίσκεται στους 41 και ο νικητής του αγώνα της Δευτέρας (24/3), Αιγινιακός, τρίτος με 40 και αήττητος εντός έδρας με έξι νίκες και πέντε ισοπαλίες.

Σ΄ ένα δύσκολο αγωνιστικό χώρο το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό και για τις δύο ομάδες χωρίς τις μεγάλες ευκαιρίες στην αναμέτρηση. Το δεύτερο, όμως, ήταν ποιοτικά καλύτερο και είχε μεγαλύτερο σασπένς.

Ο Αιγινιακός έχασε την πρώτη του καλή ευκαιρία στο 51΄ με τον Γιαζιτζόγλου να νικιέται από τον γκολκίπερ Βρονταρά, ενώ μία ανάσα από το 0-1 βρέθηκε η Κέρκυρα του κόουτς Γρηγορίου με τη διπλή ευκαιρία των Τόλιου και Μπαλντοβαλίεφ στο 61΄.

Στο 68΄ άλλαξαν οι ισορροπίες στο παιχνίδι, με τον Μπελόν του Αιγινιακού ν΄ αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα, τελικά, όμως οι γηπεδούχοι του κόουτς Νικολαΐδη σκόραραν στο 85΄ κι έφτασαν σε σπουδαίο «τρίποντο» με τον Χατζή να σκοράρει μετά από ασίστ του Κουτσοσπύρου.
24/04/2019 • 07:59

Ντέρμπι λεπτομερειών σε Μιλάνο, Βρέμη. Φαβορί "Σίτι", Σάλτσμπουργκ και Φέγενορντ

Σε ασυνήθιστες συνθήκες το ντέρμπι του Μάντσεστερ, πολύ πιο ανταγωνιστικά τα ματς κυπέλλου σε Μιλάνο και Βρέμη. Στην Ισπανία οι φιλοξενούμενοι είναι σε θέση να συμβάλλουν στην παραγωγικότητα των αναμετρήσεων της Μαδρίτης και της Λεβάντε με την Μπέτις