Νίκη-ανάσα για την Αναγέννηση Καρδίτσας

19/03/2015 • 18:23
Η Καρδίτσα επικράτησε, με 2-1, εκτός έδρας του Αγροτικού Αστέρα κι έκανε το μεγάλο βήμα για να παραμείνει στη Φούτμπολ Λιγκ φθάνοντας τους 26 πόντους.

Στο 12΄ ο Τζέκος με κεφαλιά, μετά από κόρνερ, άνοιξε το σκορ, ενώ στο 30ό λεπτό οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν το 0-2 με τέρμα του Βουτσιά. Στο 50΄ διαμορφώθηκε το τελικό σκορ με τον Ναστέφσκι να χρίζεται σκόρερ για τους γηπεδούχους.

Πλέον και μετά τη δικαίωση, σε πρώτο βαθμό, για το ματς με τη Λαμία, η Αναγέννηση έχει 26 πόντους, ενώ ο Αστέρας έμεινε στους 24 στο Βόρειο Όμιλο της Φούτμπολ Λιγκ.

Οι συνθέσεις:
Αγροτικός Αστέρας (Γιώργος Κούτσης): Βοσνιάδης, Σκλιοπίδης, Χιντζίδης, Καπίας, Παλάσκας, Τσεμπερίδης, Σαμουηλίδης (82' Μίλιτς), Ναστέφσκι, Πάτο (46' Βελλίνης), Καρακατσάνης, Στεφανίδης
Αναγέννηση Καρδίτσας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Κουτσόπουλος, Σάββας, Παπαργυρίου, Φωτιάς, Οικονόμου, Νίκιτς, Βουτσιάς (61' Μαυρίας), Σαΐν (83' Τζανής), Τζέκος, Μπιτέλης (69' Κουλίδης), Πέεφ
17/07/2019 • 07:03

Πρόκριση μέσω γκολ και λεπτομερειών σε Βουλγαρία, Σουηδία και Μαυροβούνιο (video)

Θεαματικά παιχνίδια περιμένουμε σε Βουλγαρία.Μαυροβούνιο και Στοκχόλμη όπου τα σκορ της περασμένης εβδομάδας αφήνουν ανοιχτά τα ενδεχόμενα πρόκρισης. Τα γκολ των αουτσάϊντερ δίνουν καλές τιμές σε αναμετρήσεις του Σκωτσέζικου Λιγκ Καπ