Έμειναν μπλεγμένοι

04/05/2018 • 19:42
Σπάρτη-Εργοτέλης
Σπάρτη και Εργοτέλης, έμειναν στο 2-2, ανοίγοντας την αυλαία της 30ης αγωνιστικής στη Football League.

Ο Φουρτάδο άνοιξε το σκορ στο 4' για τους γηπεδούχους, ο Εργοτέλης έκανε την ανατροπή και προηγήθηκαν (1-2) με τους Μπουρσέλη (19' πεν) και Έφορντ (61'), για να γράψει το τελικό 2-2 ο Γουόρντεν στο 80ο λεπτό.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Εργοτέλης αγωνιζόταν από το 14΄ με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Κάιπερς με απευθείας κόκκινη κάρτα, ενώ η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε στο 41΄, όταν η Σπάρτη «έχασε» τον Τσιοφού με δεύτερη κίτρινη.

Δόξα Δράμας-ΑΕ Καραϊσκάκης     6/5
Άρης-Αχαρναϊκός                3-0 (α.α.)
Βέροια-Παναχαϊκή               0-3 (α.α.)

18. Αχαρναϊκός              -

* Ο Αχαρναϊκός και η Βέροια έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

24/04/2019 • 07:59

Ντέρμπι λεπτομερειών σε Μιλάνο, Βρέμη. Φαβορί "Σίτι", Σάλτσμπουργκ και Φέγενορντ

Σε ασυνήθιστες συνθήκες το ντέρμπι του Μάντσεστερ, πολύ πιο ανταγωνιστικά τα ματς κυπέλλου σε Μιλάνο και Βρέμη. Στην Ισπανία οι φιλοξενούμενοι είναι σε θέση να συμβάλλουν στην παραγωγικότητα των αναμετρήσεων της Μαδρίτης και της Λεβάντε με την Μπέτις