Κορυφή με τριάρα ο Αρης

12/03/2018 • 17:54
Οι παίκτες του Αρη πανηγυρίζουν
Ο Αρης νίκησε στο "Κλεάνθης Βικελίδης" τον Εργοτέλη με 3-0 και ανέβηκε εκ νέου στην κορυφή της βαθμολογίας της Football League.

Οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα στο πρώτο μέρος και ο "γόρδιος δεσμός" λύθηκε από την άσπρη βούλα στην επανάληψη. Ο παίκτης που ευστόχησε στην εκτέλεση πέναλτι ήταν ο Πλατέλλας στο 54'. Ο Κάσου πέτυχε το 2-0 στο 76', ενώ ο Χαντί διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σε άλλο παιχνίδι. η Σπάρτη αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την ΑΕ Καραϊσκάκης. Σκόρερ της γηπεδούχου ομάδας ο Ράντι (68') και για την φιλοξενούμενη ο Ευαγγέλου (90'+2). Η αγωνιστική ολοκληρώνεται αύριο (13/3) με τον αγώνα ΑΟΧ/Κισσαμικός-Παναχαϊκή.

ΠΑΣ Γιάννινα - Άρης

Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου, 20:30

Live
19/09/2018 • 08:08

Γερό αβαντάζ για την "Σίτι". Διάθεση για γκολ σε Μαδρίτη, Σέφιλντ και Μίντλεσμπρο

Με σαφές προβάδισμα παίζουν απόψε οι ομάδες του Μάντσεστερ στο Τσάμπιονς Λιγκ. Ισορροπημένο το εξ αναβολής παιχνίδι της Γένοβας όπως και αυτό για το κύπελλο Ιρλανδίας όπου η φορμαρισμένη Μποέμιανς απειλεί ευθέως την Ντέρι Σίτι

19/09/2018 • 10:52