Κορυφή με τριάρα ο Αρης

12/03/2018 • 17:54
Οι παίκτες του Αρη πανηγυρίζουν
Ο Αρης νίκησε στο "Κλεάνθης Βικελίδης" τον Εργοτέλη με 3-0 και ανέβηκε εκ νέου στην κορυφή της βαθμολογίας της Football League.

Οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα στο πρώτο μέρος και ο "γόρδιος δεσμός" λύθηκε από την άσπρη βούλα στην επανάληψη. Ο παίκτης που ευστόχησε στην εκτέλεση πέναλτι ήταν ο Πλατέλλας στο 54'. Ο Κάσου πέτυχε το 2-0 στο 76', ενώ ο Χαντί διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σε άλλο παιχνίδι. η Σπάρτη αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την ΑΕ Καραϊσκάκης. Σκόρερ της γηπεδούχου ομάδας ο Ράντι (68') και για την φιλοξενούμενη ο Ευαγγέλου (90'+2). Η αγωνιστική ολοκληρώνεται αύριο (13/3) με τον αγώνα ΑΟΧ/Κισσαμικός-Παναχαϊκή.
18/12/2018 • 09:43

"Παγίδες" για φαβορί στο Ολλανδικό κύπελλο, στο Αμπερντίν και στο Λέστερ

Προβάδισμα νίκης έχουν η Μάντσεστερ Σιτι, η Μίλαν, η Αμπερντίν και η Αλκμάαρ σε παιχνίδια με ιδιαιτερότητες και διάφορες δυσκολίες. Μικρό αλλά δεδομένο το προβάδισμα της Γκλάντμπαχ, στην απόρθητη έδρα της και της Τουλούζ κόντρα στη αστάθεια της Καέν

18/12/2018 • 10:17