Νίκη ανάσα για Πανσερραϊκό

Ο Πανσεραϊκός πήρε σημαντικό τρίποντο απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας, αφού επικράτησε με 2-1 και πλησίασε την ζώνη της σωτηρίας.
10/03/2018 • 17:14
Πανσερραϊκός, πανηγυρική

Στους 19 βαθμούς ανέβηκαν οι γηπεδούχοι, που βρίσκονται στο -4 από τον Εργοτέλη, που βρίσκεται πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, από την άλλη πλευρά ο Απόλλων Λάρισας βρίσκεται στην 4η θέση με 34 πόντους.

Το σκορ για τον Πανσερραϊκό άνοιξε ο Γκούρτσας, στο 30ο λεπτό, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ ο ίδιος παίκτης οχτώ λεπτά αργότερα πέτυχε το δέυτερο προσωπικό του τέρμα, διαμορφώνοντας το 2-0. Το μόνο που κατάφεραν να κάνουν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 84ο λεπτό, με τον Μαυριά.
18/12/2018 • 09:43

"Παγίδες" για φαβορί στο Ολλανδικό κύπελλο, στο Αμπερντίν και στο Λέστερ

Προβάδισμα νίκης έχουν η Μάντσεστερ Σιτι, η Μίλαν, η Αμπερντίν και η Αλκμάαρ σε παιχνίδια με ιδιαιτερότητες και διάφορες δυσκολίες. Μικρό αλλά δεδομένο το προβάδισμα της Γκλάντμπαχ, στην απόρθητη έδρα της και της Τουλούζ κόντρα στη αστάθεια της Καέν

18/12/2018 • 10:17