Πέρασε από τη Ριζούπολη ο Αχαρναϊκός

12/10/2015 • 20:11
Με 1-0 πέρασε από τη Ριζούπολη κόντρα στον Απόλλωνα ο Αχαρναϊκός, στο ματς της 3ης αγωνιστικής της Football League.

Το τέρμα για την ομάδα του Σίνισα Γκόγκιτς, πέτυχε ο Ομπράντοβιτς στο 72’ για να διαμορφώσει το τελικό 0-1, αποτέλεσμα που δίνει στην ομάδα του Μενιδίου την παρθενική της νίκη στο πρωτάθλημα. Ο Αχαρναϊκός μετρά πλέον 4 βαθμούς.

Μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει έχασε ο Απόλλων στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, αφού ο Παρπέξ είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα στη φετινή σεζόν για την «ελαφρά ταξιαρχία», που μετρά επίσης 4 πόντους.