Έγραψε ιστορία ο Γκολοβίν

Ιστορία έγραψε ο Αλεξάντρ Γκολοβίν, καθώς έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία του Παγκοσμίου Κυπέλλου που καταφέρνει στην πρεμιέρα του τουρνουά να πετύχει γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.
0
Γιώργος Βασιλείου
14/06/2018 • 20:01

Ο 22χρονος Ρώσος της ΤΣΣΚΑ Μόσχας διαμόρφωσε το 5-0 στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Μάλιστα, το 5-0 της Ρωσίας είναι η μεγαλύτερη σε έκταση σκορ νίκη σε πρεμιέρα του Παγκοσμίου Κυπέλλου από το 1934 και το 7-1 της Ιταλίας επί των Ηνωμένων Πολιτειών

Επίσης ο Γκολοβίν έγινε ο πρώτος παίκτης που πέτυχε ένα γκολ και είχε και 2+ ασίστ σε πρεμιέρα Παγκοσμίου Κυπέλλου
21/06/2018 • 08:27

Γαλλία κι Αργεντινή ξανά σε δρόμους με "παγίδες"

Η Αργεντινή παίζει για την αξιοπρέπειά της κόντρα σε μια ομάδα με ομοιογένεια, σοβαρότητα. Λιγότερο δύσκολο, όχι όμως τόσο απλό, το έργο της Γαλλίας με αντίπαλο το αξιόμαχο Περού. Ακόμα πιο ανταγωνιστικό αναμένεται το ματς της Δανίας με την Αυστραλία

09/05/2018 • 16:07