Μόνη πρώτη η Σερβία

02/09/2017 • 21:06
Σερβία-Μολδαβία
Η Σερβία πήρε τη νίκη με 3-0 κόντρα στη Μολδαβία και εκμεταλλευόμενη το 1-1 της Ιρλανδίας στη Γεωργία, έμεινε μόνη πρώτη στον τέταρτο προκριματικό όμιλο του Μουντιάλ.

Γκατσίνοβιτς στο 20' και Κολάροφ στο 30' έβαλαν μπροστά με 2-0 τους "πλάβι" ενώ ο Μίτροβιτς έγραψε το 3-0 στο 81ο λεπτό, με τον Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς να περνά στο ματς ένα λεπτό αργότερα.

Οι Σέρβοι έφτασαν τους 15 βαθμούς σε 7 ματς και άφησαν δύο πίσω τους την Ιρλανδία, που έμεινε στο 1-1 με τη Γεωργία στην Τιφλίδα.

Ο Ντάφι άνοιξε το σκορ για τους Ιρλανδούς στο 4' αλλά το γκολ του Καζαϊσβίλι στο 34', διαμόρφωσε το 1-1 που έμελλε να είναι και το αποτέλεσμα του αγώνα.

Τα αουτσάϊντερ δίνουν ρυθμό σε Λευκωσία, Σέφιλντ και Σουίντον

Ο Άγιαξ είναι το φαβορί στην Κρήτη αλλά ο ΑΠΟΕΛ είναι η ομάδα με το πείσμα που θα τρέξει για να διεκδικήσει, κι ότι βγει. Πιο επιφυλακτικό το ματς στην Ρουμανία. Σε άλλο πνεύμα με προοπτική παραγωγικότητας στο Σέφιλντ και το γήπεδο της Ντέρμπι Κάουντι