Τεσσάρα η Σλοβακία, πρόκριση η Ουκρανία

Την πρώτη και τελευταία της νίκη στο Nations League σημείωσε η Σλοβακία, η οποία συνέτριψε 4-1 την Ουκρανία.
16/11/2018 • 23:41

Οι Σλοβάκοι άνοιξαν το σκορ στο 6ο λεπτό με τον Άλμπερτ Ρούσνακ, ενώ στο 26’ ο Γιουράι Κούτσκα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο β’ μέρος, οι Ουκρανοί μείωσαν σε 2-1 με το γκολ του Γεβγέν Κονοπλιάνκα, όμως δεν υπήρξε ανάλογη συνέχεια.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Άνταμ Ζρέλακ σημείωσε το τρίτο γκολ της Σλοβακίας, ενώ στο 61’ ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, Ρόμπερτ Μακ σημείωσε το 4-1.

Η Ουκρανία πριν από το ματς είχε ισάριθμες νίκες.
25/06/2019 • 11:28