Ραντεβού γειτόνων

23/06/2011 • 08:41
Το Μεξικό και οι ΗΠΑ προκρίθηκαν στον τελικό του Gold Cup αποκλείοντας Ονδούρα και Παναμά αντίστοιχα. Με γκολ του Κλιντ Ντέμπσεϊ στο 77' οι ΗΠΑ νίκησαν με 1-0 τον Παναμά. Το Μεξικό χρειάστηκε παράταση για να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ονδούρας. Εκεί σκόραραν οι Άλντο ντε Νίγκρις και "Τσιτσαρίτο" Ερνάντες και διαμόρφωσαν το 2-0. Ο τελικός θα διεξαχθεί στις 25 Ιουνίου στην Πασαντίνα της Καλιφόρνια.
24/04/2019 • 07:59

Ντέρμπι λεπτομερειών σε Μιλάνο, Βρέμη. Φαβορί "Σίτι", Σάλτσμπουργκ και Φέγενορντ

Σε ασυνήθιστες συνθήκες το ντέρμπι του Μάντσεστερ, πολύ πιο ανταγωνιστικά τα ματς κυπέλλου σε Μιλάνο και Βρέμη. Στην Ισπανία οι φιλοξενούμενοι είναι σε θέση να συμβάλλουν στην παραγωγικότητα των αναμετρήσεων της Μαδρίτης και της Λεβάντε με την Μπέτις