Δεν αστειεύτηκε η Σίτι!

Η Μάντσεστερ Σιτι επικράτησε 4-1 της Νιούπορτ και συνέχισε στα προημιτελικά του κυπέλλου.
16/02/2019 • 22:47
H Σίτι στα προημιτελικά του κυπέλλου Αγγλίας!
Το παραμύθι της Νιούπορτ έληξε στον πέμπτο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας, καθώς η ομάδα από τη League Two ηττήθηκε εντός έδρας 4-1 από τη Μάντσεστερ Σίτι. Ο αγωνιστικός χώρος ήταν αρκετά βαρύς, ακοουθεί ματς για το Τσάμπιονς Λιγκ με τη Σάλκε, ωστόσο ο Πεπ Γκουαρδιόλα παρέταξε ένα άκρως ανταγωνιστικό σχήμα. Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ, ωστόσο στην επανάληψη η δράση ξεκίνησε από το 51ο λεπτό, όταν Σανέ άνοιξε το σκορ. Το 2-0 έγινε στο 75' από τον Φόντεν, για να μειώσουν, μέσα σε ενθουσιασμό, οι γηπεδούχοι στο 88' με τον Άμοντ. Η πρόκριση "κλείδωσε" με τα δύο τέρματα των "πολιτών" στο φινάλε, από Φόντεν (89') και Μαχρέζ (90+4).
22/08/2019 • 07:17

Πτήσεις "δικεφάλων" προς τους ομίλους. Ματς για γκολ σε Βαρσοβία, Τορίνο κι Αϊντχόφεν

Ως φαβορί θα παίξει ο ΠΑΟΚ στην Μπρατισλάβα. Πιο δύσκολο το ματς της ΑΕΚ με την Τραμπζονσπόρ στο άδειο από θεατές Ολυμπιακό στάδιο. Προοπτική παραγωγικότητας λόγω των ικανοτήτων των φιλοξενούμενων υπάρχει στην Αρμενία, στην Λιθουανία, στην Βαρσοβία και στο Τορίνο