Κορυφή η Σουόνσι (video)

Η Σουόνσι πάτησε κορυφή στην Championship μετά το άνετο 3-0 απέναντι στην Μπέρμιγχαμ!
25/08/2019 • 17:43
Νίκη της Σουόνσι
Στο πρώτο ημίχρονο η Μπέρμιγχαμ κατάφερε να μπλοκάρει την Σουόνσι στο Λίμπερτι Στάντιουμ! Η Σουόνσι έφτιαξε μόνο μια καλή ευκαιρία και το ημίχρονο έληξε 0-0!

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαφορετική ιστορία! Ο κόουτς Κούπερ έκανε μια αλλαγή! Έριξε στο γήπεδο τον Νόουτον (63') και αυτός έλυσε το πρόβλημα σκοράροντας με μακρινό σουτ.

Η Μπέρμιγχαμ προσπάθησε να ρισκάρει αλλά δέχτηκε δύο γκολ ακόμα. Άλλο ένα δυνατό σουτ από τον Τσέλινα (68') και τέλος ένα πέναλτι από τον Μπαστόν (75') ο οποίος γιόρτασε ιδανικά τα 27α γενέθλιά του!

Η Σουόνσι έπιασε στην κορυφή της Championship την Λιντς Γιουνάιτεντ με τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία σε πέντε παιχνίδια.
21/09/2019 • 07:11

Ματς με παραγωγικά μηνύματα σε Γκενκ, Λιντς, Λέστερ και Νιούπορτ

Η Τόττεναμ έχει πολλούς τρόπους να σκοράρει και θα τους χρειαστεί στο Λέστερ. Εξίσου θεαματικά αναμένονται τα παιχνίδια στο Λιντς, το Νιούπορτ και το Λίβινγκστον της Σκωτίας. Προβάδισμα νίκης με προϋπόθεση την ουσία για Μπαρτσαλόνα, Γκενκ και Άρνεμ