Πρώτη φετινή νίκη για τη Ρέντινγκ (video)

Η Ρέντινγκ επικράτησε για την 3η αγωνιστική της Τσάμπιονσιιπ με σκορ 3-0 της Κάρντιφ πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.
0
Γιώργος Λιώρης
18/08/2019 • 16:32
Πρώτη νίκη για τη Ρέντινγκ στο φετινό πρωτάθλημα
Η Ρέντινγκ επέκτεινε το αήττητο της κόντρα στην Κάρντιφ στα έξι ματς φτάνοντας σε άνετη επικράτηση με σκορ 3-0 στο Μαντέσκι.

Με τον Τζορτ Πούσκας, την ακριβότερη μεταγραφή στην ιστορία της, να σκοράρει δύο γκολ η ομάδα του Ζοσέ Γκόμες προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο και δε δυσκολεύθηκε να διαχειριστεί αυτό το προβάδισμα στο δεύτερο 45λεπτο.

Η Κάρντιφ έδειξε ακίνδυνη όταν προσπάθησε να αντιδράσει και η Ρέντινγκ που έφτασε σε τρίτο τέρμα με τον Σουίφτ θα μπορούσε να ανεβάσει κι άλλο τη διαφορά αλλά ο Μεϊτέ στις καθυστερήσεις δε μπόρεσε να νικήσει τον Καμπράλ.
21/09/2019 • 07:11

Ματς με παραγωγικά μηνύματα σε Γκενκ, Λιντς, Λέστερ και Νιούπορτ

Η Τόττεναμ έχει πολλούς τρόπους να σκοράρει και θα τους χρειαστεί στο Λέστερ. Εξίσου θεαματικά αναμένονται τα παιχνίδια στο Λιντς, το Νιούπορτ και το Λίβινγκστον της Σκωτίας. Προβάδισμα νίκης με προϋπόθεση την ουσία για Μπαρτσαλόνα, Γκενκ και Άρνεμ