Η Γουέστ Μπρόμιτς πέρασε από το Μπριτάνια (video)

Η Γουέστ Μπόμιτς Άλμπιον πέρασε από το «Μπριτάνια» καθώς επικράτησε της Στόουκ με 1-0, στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Τσάμπιονσιπ.
Τάσος Μπαϊρακτάρης
09/02/2019 • 21:33
Το γκολ του Γκέϊλ

Το νικητήριο γκολ σημείωσε στο 24’ ο Ντουάϊτ Γκέιλ όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Γιόχανσεν και πάσα του Χεγκάζι δεν δυσκολεύτηκε με κεφαλιά να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα σημειώνοντας το 16ο φετινό του γκολ.

Ο αγώνας είχε καλός ρυθμό αλλά όχι μεγάλες ευκαιρίες.

Η Γουέστ Μπρόμιτς είχε τον απόλυτο έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο και δύο καλές στιγμές με σουτ του Γκιμπς στο 36’ και ένα ακόμη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στην επανάληψη η Στόουκ πήρε τον έλεγχο, πίεσε αλλά η μοναδική της καλή στιγμή ήταν ένα σόλο του Ινς στο 64’ αλλά το σουτ που επιχείρησε από το ύψος της μεγάλης περιοχής έφυγε άουτ.

Ήταν η Πέμπτη νίκη για την Γουέστ Μπρομ στα έξι τελευταία εκτός έδρας ματς της της.

Την ίδια στιγμή ήταν η 5η ήττα σε έξι ματς για την Στόουκ με τον Νέιθαν Τζόουνς στον πάγκο της.

20/10/2019 • 08:00

Αουτσάϊντερ με θράσος σε Ρότερνταμ, Σασουόλο, Εδιμβούργο και Άκρινγκτον

Το ντέρμπι του Ολντ Τράφορντ χαρακτηρίζεται από τις σημαντικές απουσίες ανάμεσα σε Γιουνάϊτεντ και Λίβερπουλ. Πιο παραγωγικά τα ματς σε Σασουόλο, Χόφενχαϊμ, Ρότερνταμ όπως και στο ΄Άκρινγκτον όπου θα περάσει από δοκιμασία το νικηφόρο σερί της ΊπσουΙτς