Μπείτε στο ματς από το πρώτο λεπτό

«Απαράδεκτο» χαρακτήρισε ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος το πρώτο ημίχρονο του Πανιωνίου κόντρα στην ΑΕΚ. Και έχει 100% δίκιο. Η εικόνα των «κυανέρυθρων» στο πρώτο 45λεπτο ήταν η χειρότερη στο φετινό πρωτάθλημα. Το παραδέχθηκε και ο προπονητής τους αυτό, αλλά και οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) παίκτες της ομάδας.

Νίκος Τζουάννης
    08/02/2013 • 21:52

Φύλαγε το καλύτερο για το τέλος

Το πάλεψε αρκετά, έψαξε ακόμα πιο πολύ, όμως ο Παναθηναϊκός κράταγε το καλύτερο μεταγραφικό απόκτημα για το...τέλος. Ο Λουτσιάνο Φιγκερόα μοιάζει να είναι η λύση στον επιθετικό γρίφο των Πράσινων. Ένας στράικερ με περγαμηνές και σημαντική καριέρα στην Ευρώπη και -κυρίως- στην Λατινική Αμερική. Έχει περάσει το κατώφλι της Εθνικής Αργεντινής και έχει παραστάσεις από υψηλό επίπεδο αγωνιζόμενος σε μεγάλες ομάδες, ενώ γνωρίζει πώς να ζει με την πίεση που κουβαλά μια βαριά φανέλα. Και το κυριότερο. Είναι γκολτζής!

Κωστής Μπότσαρης
      05/02/2013 • 19:14

«Χ»αμένος από κάθε πλευρά

Ούτε στο «Κλεάνθης Βικελίδης» ο ΠΑΟΚ δε βρήκε τη νίκη που αποζητά εδώ και ένα μήνα στο πρωτάθλημα καθώς αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με τον Αρη παρότι κατάφερε να προηγηθεί δις στο σκορ (Αθανασιάδης 2’, Καμαρά 26’). Ωστόσο οι γηπεδούχοι βρήκαν απαντήσεις (Αγκάνθο 5’, 71’ πέναλτι) με συνέπεια οι δυο ομάδες να μοιραστούν τους βαθμούς, ως φυσικό επακόλουθο και της εικόνας που παρουσίασαν έχοντας από ένα ημίχρονο κυριαρχίας.

Τυχερός στην... ατυχία του!

Η έλευση του Μίτσελ στο Γεώργιος Καραϊσκάκης συνοδεύτηκε απ’ την πρώτη ήττα των Πειραιωτών στο πρωτάθλημα και τα σχόλια για το «γούρι» που έφερε ο Ισπανός στους ερυθρόλευκους, έδωσαν και πήραν.

Τυχερός ο σινιόρ Μίτσελ!

Ο Μίτσελ είναι τυχερός που είδε τον Ολυμπιακό στα χειρότερά του. Απλά γιατί θα είναι πλέον υποψιασμένος. Αν όχι για όλα όσα τον περιμένουν, σίγουρα για τα περισσότερα.

Αποστόλης Λάμπος
      04/02/2013 • 08:25

"Ατρόμητος" Ατρόμητος

Κατάφερε να σπάσει το αήττητο του Ολυμπιακού τη φετινή περίοδο κι έγινε η πρώτη ελληνική ομάδα που πετυχαίνει τρία γκολ στο νεότευκτο Καραϊσκάκη.