ΦενέρμπαχτσεΟλυμπιακόςΤΣΣΚΑ ΜόσχαςΡεάλ ΜαδρίτηςΠαναθηναϊκός ΜπασκόνιαΜπαρτσελόναΜακάμπι FOXΑρμάνι ΜιλάνοΑναντολού ΕφέςΖαλγκίρις ΚάουναςΧίμκιΜπάγερν ΜονάχουΓκράν ΚανάριαΜπουτούτσνοστΝταρουσάφακα

Στις 9 Νοέμβρίου το «αιώνιο» ντέρμπι της Ευρωλίγκας!

Στις 9 Νοεμβρίου και την 6η αγωνιστική θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός στην Ευρωλίγκα, σύμφωνα με το πρόγραμμα που ανακοινώθηκε το μεσημέρι της Δευτέρας (10/7). Στο Ο.Α.Κ.Α η πρώτη μάχη των «αιωνίων».
Χρήστος Καούρης
10/07/2018 • 13:23
Καλάθης - Σπανούλης
  • shares
Στις 9 Νοεμβρίου και την 6η αγωνιστική θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός στην Ευρωλίγκα, σύμφωνα με το πρόγραμμα που ανακοινώθηκε το μεσημέρι της Δευτέρας (10/7). Στο Ο.Α.Κ.Α η πρώτη μάχη των «αιωνίων». 

Την πρώτη αγωνιστική ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τη Μακάμπι (11/10) και ο Ολυμπιακός ταξιδεύει στη Μόσχα για να αντιμετωπίσει την Χίμκι (12/10). 


Αναλυτικά:

1η Αγωνιστική
Πέμπτη 11/10
Παναθηναϊκός-Μακάμπι 21:00 
Παρασκευή 12/10
Χίμκι-Ολυμπιακός 20:00 

2η Αγωνιστική
Τρίτη 16/10
Μπάγερν-Παναθηναϊκός 21:30 
Τετάρτη 17/10
Μπασκόνια-Ολυμπιακός 21:30 

3η Αγωνιστική
Πέμπτη 18/10
Παναθηναϊκός-Γκραν Κανάρια 21:00 
Παρασκευή 19/10
Ολυμπιακός-Αρμάνι Μιλάνο 21:00 

4η Αγωνιστική

Πέμπτη 25/10
Ολυμπιακός-Μακάμπι 21:00 
Παρασκευή 26/10
Παναθηναϊκός-Ζαλγκίρις 21:00 

5η Αγωνιστική
Πέμπτη 1/11
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ολυμπιακός 19:00 
Παρασκευή 2/11
Μπουντούτσνοστ-Παναθηναϊκός 20:00 

6η Αγωνιστική
Παρασκευή 9/11 (21:00)
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 

7η Αγωνιστική
Πέμπτη 15/11
Ολυμπιακός-Φενέρμπαχτσε 21:00 
Παρασκευή 16/11
Εφές-Παναθηναϊκός 19:30 

8η Αγωνιστική
Τρίτη 20/11
Μπάγερν-Ολυμπιακός 21:30 
Τετάρτη 21/11
Παναθηναϊκός-Μπαρτσελόνα 21:00 

9η Αγωνιστική
Πέμπτη 22/11
Ολυμπιακός-Ρεάλ 21:00 
Παρασκευή 23/11
Μπασκόνια-Παναθηναϊκός 21:30

10η Αγωνιστική
Πέμπτη 29/11 
Ολυμπιακός-Μπουντούτσνοστ 21:00
Παρασκευή 30/11 
Χίμκι-Παναθηναϊκός 19:00 

11η Αγωνιστική
Πέμπτη 6/12 
Ζαλγκίρις-Ολυμπιακός 20:00
Παρασκευή 7/12 
Παναθηναϊκός-Φενέρμπαχτσε 21:30

12η Αγωνιστική
Πέμπτη 13/12 
Ολυμπιακός-Αναντολού Εφές 21:00
Παρασκευή 14/12 
Παναθηναϊκός-Νταρουσάφακα 21:30 

13η Αγωνιστική
Τρίτη 18/12
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 
Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου 
Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός

14η Αγωνιστική
Πέμπτη 20/12 
Ολυμπιακός – Γκραν Κανάρια
Παρασκευή 21/12
Παναθηναϊκός – Αρμάνι Μιλάνο

15η Αγωνιστική
Πέμπτη 27/12
Νταρουσάφακα – Ολυμπιακός
Παρασκευή 28/12 
Παναθηναϊκός – ΤΣΣΚΑ

16η Αγωνιστική
Παρασκευή 4 Ιανουαρίου
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

17η Αγωνιστική
Τρίτη 8 Ιανουαρίου 
Ολυμπιακός – Μπασκόνια
Τετάρτη 9 Ιανουαρίου
Παναθηναϊκός – Μπάγερν Μονάχου

18η Αγωνιστική
Πέμπτη 10 Ιανουαρίου
Ρεάλ – Ολυμπιακός
Παρασκευή 11 Ιανουαρίου
Μπαρσελόνα – Παναθηναϊκός

19η Αγωνιστική
Πέμπτη 17 Ιανουαρίου
Ολυμπιακός – Χίμκι
Παρασκευήυ 18 Ιανουαρίου
Ζάλγκιρις – Παναθηναϊκός

20η αγωνιστική
Πέμπτη 24 Ιανουαρίου 
Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός
Παρασκευή 25 Ιανουαρίου
Ζάλγκιρις – Παναθηναϊκός

21η Αγωνιστική
Πέμπτη 31 Ιανουαρίου
Ολυμπιακός – Μπαρσελόνα
Παρασκευή 1η Φεβρουαρίου
Παναθηναϊκός – Εφές

22η Αγωνιστική
Πέμπτη 7 Φεβρουαρίου
Μακάμπι – Ολυμπιακός
Παρασκευή 8 Φεβρουαρίου
Φενέρμπαχτσε – Παναθηναϊκός

23η Αγωνιστική
Πέμπτη 21 Φεβρουαρίου
Εφές – Ολυμπιακός
Παρασκευή 22 Φεβρουαρίου
Παναθηναϊκός – Χίμκι

24η Αγωνιστική
Πέμπτη 28 Φεβρουαρίου
Γκραν Κανάρια – Παναθηναϊκός
Παρασκευή 1η Μαρτίου
Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ 

25η Αγωνιστική
Πέμπτη 7 Μαρτίου
Νταρουσάφακα – Παναθηναϊκός
Παρασκευή 8 Μαρτίου 
Μπουτούτσνοστ – Ολυμπιακός

26η Αγωνιστική
Πέμπτη 14 Μαρτίου
Αρμάνι – Ολυμπιακός
Παρασκευή 15 Μαρτίου
ΤΣΣΚΑ – Παναθηναϊκός

27η Αγωνιστική
Τρίτη 19 Μαρτίου 
Ολυμπιακός – Μπάγερν
Τετάρτη 20 Μαρτίου
Παναθηναϊκός – Μπασκόνια

28η Αγωνιστική
Πέμπτη 21 Μαρτίου 
Γκραν Κανάρια – Ολυμπιακός
Παρασκευή 22 Μαρτίου
Αρμάνι – Παναθηναϊκός


29η Αγωνιστική
Πέμπτη 28 Μαρτίου 
Παναθηναϊκός – Ρεάλ Μαδρίτης
Παρασκευή 29 Μαρτίου
Ολυμπιακός – Ζάλγκιρις

30η Αγωνιστική
Πέμπτη 4 Απριλίου 
Παναθηναϊκός – Μπουτούτσνοστ
Παρασκευή 5 Απριλίου 
Ολυμπιακός - Νταρουσάφακα
Γράψτε το σχόλιο σας...

Μπασκόνια - Ολυμπιακός

Τετάρτη 17 Οκτωβρίου, 21:45

Live