Χαμένη ευκαιρία για Ολυμπιακό

15/12/2017 • 06:31
Σέπσι-Ολυμπιακός
Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο (33-31) οι παίκτριες του Κώστα Μίσσα κράτησαν τις αντιπάλους στους 8 μόλις πόντους στην τρίτη περίοδο, το φινάλε της οποίας τις βρήκε μπροστά στο σκορ (41-47). Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε επίσης από την άμυνα, με αποτέλεσμα ο Ολυμπιακός να χάσει το +8 (45-53) και πετυχαίνοντας όλους κι όλους 8 πόντους στο τέταρτο δεκάλεπτο να χάσει και το παιχνίδι με 59-55.

Διαφορά που φυσικά ανατρέπεται στο δεύτερο παιχνίδι την επόμενη Πέμπτη (21/12) όπου οι ερυθρόλευκες θέλουν νίκη με 5 ή παραπάνω πόντους. Η Άντερσον με 19 πόντους και 6 ριμπάουντ όπως και η Μάλτση με 15 πόντους ξεχώρισαν από την ελληνική ομάδα, με τις Γκόντρι-Παράου και Μάρσαλ να κάνουν τη μεγαλύτερη ζημιά με 16 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 10-18, 33-31, 41-47, 59-55.
22/04/2018 • 08:00

Με πείσμα κόντρα στη θεωρία, Νάπολι και Μπορντό!

Σαν τελικός είναι το ντέρμπι στο Τορίνο. Η Νάπολι θα κάνει τα πάντα για να μείνει το ενδιαφέρον σε ότι αφορά τον τίτλο. Με επιθετικό πνεύμα μπορεί να πάμε σε ένα θεαματικό ματς. Όπως δηλαδή μπορεί να γίνει και στο Μπορντό. Οι "Γιρονδίνοι" θα το παλέψουν, κι ότι βγει!

19/04/2018 • 14:05