Ασημένιο μετάλλιο οι Γουργιώτης, Τσουλφάς και Κυπραίος

Το ασημένο μετάλλιο κατέκτησαν οι Βασίλης Γουργιώτης – Γιώργος Τσουλφάς και Μιχάλης Κυπραίος στην κατηγορία σκαφών Lightning, του παγκοσμίου πρωταθλήματος νέων που διοργάνωσε ο ΝΑΟ Βούλας. Οι Έλληνες ιστιοπλόοι πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση και κατέκτησαν τη δεύτερη θέση σε σύνολο 16 σκαφών από την Ελλάδα και το εξωτερικό.
11/07/2018 • 22:50
Ιστιοπλοΐα

Στις 7 ιστιοδρομίες που έγιναν τερμάτισαν στις θέσεις 3, 7, 14, 2, 3, 5, 2 και συγκέντρωσαν 22 βαθμούς.

Πολύ καλά πήγαν και οι Τέλης Αθανασόπουλος Γιόγκο – Δημήτρης Τασσιός και Νίκος Γιωτόπουλος, οι οποίοι πήραν την 5η θέση με 26 βαθμούς. Στις 7 κούρσες τερμάτισαν 6, 5, 1, 6, 1, 7 και 8.

Στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα νέων της κατηγορίας Europe, που διεξάγεται στην Ιταλία, μετέχει ο Σταύρος Παπαδόπουλος-Κουκλάκης. Στις δύο πρώτες κούρσες ο αθλητής του Ν.Ο. Καλαμακίου τερμάτισε 47 και 24 αντίστοιχα και με 71 βαθμούς είναι 35ος σε σύνολο 61 σκαφών.
16/11/2018 • 08:00

Δυνατά παιχνίδια σε Ρόττερνταμ και Λας Πάλμας

Η Ολλανδία υποδέχεται τη Γαλλία στο Ρότερνταμ. Το κίνητρο είναι για τους "Οράνιε" όμως οι πρωταθλητές κόσμου δεν πρόκειται να παίξουν αδιάφορα. Αμφίρροπες αναμετρήσεις περιμένουμε στο Λουβεν και το Λας Πάλμας

14/11/2018 • 10:51